دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
رصد و پایش دارک‌وب به‌منظور شناسایی فعالیت‌های قاچاقچیان از جمله وظایف این کمیته است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
مرکز ملی فضای مجازی کمیته مبارزه با مواد مخدر و روان‌گردان‌ها در فضای مجازی را تشکیل داد. رصد و پایش دارک‌وب به‌منظور شناسایی فعالیت‌های قاچاقچیان از جمله وظایف این کمیته است.
به گزارش دیجیاتو و به نقل از روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی، این مرکز به‌منظور بررسی دستورالعمل کمیته مبارزه با مواد مخدر، روان‌گردان‌ها و مواد مخدر دیجیتال در فضای مجازی و ترکیب اعضای آن، تشکیل جلسه داد.
از جمله مهم‌ترین دستور‌العمل‌های کمیته که در این جلسه با حضور دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور مطرح شد، عبارتند از: هماهنگ‌سازی اقدامات دستگاه‌های مسئول در مقابله با مواد مخدر در فضای مجازی، برنامه‌ریزی در حوزه فرهنگی و پیشگیری، درمان و مقابله با مواد مخدر در فضای مجازی برای جلب ‏مشارکت مؤثر دستگاه‌های عضو کمیته و ستاد مبارزه با مواد مخدر، تأمین، تولید و انتشار محتوا برای پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر، روان‌گردان و مخدر دیجیتال و ‏درمان.
همچنین حمایت‌های اجتماعی از آسیب‌دیدگان مواد مخدر با توجه به ضریب نفوذ و سطح فراگیری حداکثری ‏در فضای مجازی، تکمیل و روزآمدی سامانه‌های مرتبط با امر مبارزه با مواد مخدر، مقابله با آموزش تولید مواد مخدر صنعتی و روان‌گردان و شیوه مصرف آن، مقابله با فروش و توزیع مواد مخدر و روان‌گردان‌ها و دارو‌نماهای درمان اعتیاد در فضای مجازی، رصد و پایش دارک‌وب‏ به‌منظور شناسایی فعالیت‌های شبکه‌ها و باندهای قاچاق ‏مواد مخدر، روان‌گردان‌ها و پیش‌سازها با اولویت مبارزه با پولشویی و انهدام شبکه‌های توزیع و ‏عرضه ‏از اولویت‌های دستور‌العمل این کمیته در نظر گرفته شده است.
گفتنی است کمیته فضای مجازی در حوزه مقابله با مواد مخدر و روان‌گردان‌ها بر‌اساس مصوبه ستاد مبارزه با مواد مخدر با مسئولیت معاونت فرهنگی اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی و همکاری دستگاهی اصلی مسئول تشکیل شده است.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster