دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
این مطلب آموزشی به نحوه ثبت اسکرین شات از طریق مسیرهای گوناگون در محصولات شیائومی پرداخته است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
موبایل‌های شیائومی با رابط کاربری MIUI به بازار عرضه می‌شوند که تفاوت‌های زیادی با اندروید خام یا سایر رابط‌های کاربری مثل OneUI سامسونگ دارد. به همین دلیل ممکن است برخی افراد هنگام شروع کار با محصولات این شرکت دچار سردرگمی شوند و به راحتی نتوانند قابلیت‌های مورد نظر خود را پیدا کنند. اگر این سوال برای شما مطرح شده است که چگونه از صفحه گوشی شیائومی عکس بگیریم، در مطلب پیش‌رو همراه با دیجیاتو باشید.
شیائومی ثبت اسکرین ‌شات از صفحه نمایش را به روش‌های مختلفی امکان‌پذیر کرده است؛ اما احتمال دارد که بسیاری از دارندگان محصولات این شرکت از شیوه‌های مختلف اطلاعی نداشته باشند. برخی از این مسیرها در اغلب دستگاه‌های اندرویدی یکسان هستند؛ درحالی که بعضی دیگر از آن‌ها تنها محدود به گوشی‌های شیائومی می‌شوند. در پایین به تمامی راه‌های اسکرین شات گرفتن در موبایل‌های شیائومی اشاره شده است.
رایج‌ترین و اصلی‌ترین روش برای اسکرین شات گرفتن در دستگاه‌های اندرویدی، استفاده از کلیدهای فیزیکی قرار گرفته در حاشیه دستگاه است. این کلیدها معمولاً به دکمه پاور و کم کردن صدا محدود می‌شوند؛ اگرچه ممکن است در برخی مدل‌های خاص، کلیدهای ترکیبی دیگری هم به این منظور در نظر گرفته شده باشند. پس از فشردن همزمان کلیدهای گفته شده، یک انیمیشن کوتاه نمایش داده می‌شود و می‌توانید پیش‌نمایشی سریع از تصویر ثبت شده را در گوشه صفحه مشاهده کنید.
روش آسان و رایج دیگر برای ثبت اسکرین شات در محصولات شیائومی، استفاده از گزینه اختصاصی در نظر گرفته شده برای این کار از پنل نوتیفیکیشن است. برای این کار تنها کافی است تا دوباره از بالای صفحه به پایین سوایپ کنید تا پنل تنظیمات سریع و نوتیفیکیشن باز شود. اکنون گزینه Screenshot را از میان موارد نمایش داده شده، لمس نمایید. در صورتی که چینش گزینه‌های این قسمت را در گذشته تغییر داده باشید، ممکن است چنین گزینه‌ای را مشاهده نکنید و باید به صورت دستی اقدام به افزودن دوباره آن به لیست نمایید.
شایان ذکر است که ثبت اسکرین شات از طریق پنل نوتیفیکیشن در گوشی‌های شیائومی گزینه چندان ایده‌آلی نیست؛ زیرا در مواقع حساس (مثلاً داخل بازی‌ها) نمی‌توانید به سرعت از آن استفاده کنید و ممکن است تصویر مورد نظر از صفحه نمایش برود.
روشی دیگر برای ثبت اسکرین شات در گوشی‌های شیائومی، سوایپ همزمان با سه انگشت است. این شیوه پاسخی به اسکرین شات گرفتن با لبه دست در محصولات سامسونگ و دوبار ضربه در موبایل‌های هواوی به شمار می‌رود و توسط کاربران زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
برای استفاده از مسیر گفته شده تنها کافی است تا سه انگشت خود را به صورت همزمان روی صفحه نمایش به ثبت پایین بکشید. همچنین در صورتی که علاقه‌ای به استفاده از این روش نداشته باشید، قادر خواهید بود تا میانبر آن را به سایر عملکردهای دستگاه اختصاص دهید.
شیائومی یکی از اولین تولیدکنندگان محصولات اندرویدی بود که از منوی ناوبری سریع متحرک در محصولات خود استفاده کرد. این منوی شناور که به شکل یک دایره است، می‌تواند پذیرای عملکردهای رایج دستگاه و کلیدهای مختلف از جمله هوم باشد. همچنین ثبت اسکرین شات از طریق منوی مرتبط با آن نیز امکان‌پذیر شده است.
برای فعال کردن قابلیت گفته شده ابتدا به قسمت Settings دستگاه خود مراجعه کرده و سپس به بخش Additional Settings بروید. حالا گزینه Turn on Quick ball را لمس کنید تا فعال شود. اکنون منوی ناوبری سریع روی نمایشگر دستگاه ظاهر می‌شود. با باز کردن منو و زدن آیکن قیچی می‌توانید از صفحه نمایش اسکرین شات بگیرید.
قابلیت اسکرین شات‌های طولانی یا ادامه‌دار، یکی از گزینه‌های کاربردی برای عکس گرفتن از متون یا صفحات بلند است که امروزه در اغلب دستگاه‌های اندرویدی یافت می‌شود و محصولات شیائومی هم از آن بهره می‌برند. برای استفاده از این ویژگی، تنها کافی است تا با یکی از مسیرهای بالا اقدام به گرفتن اسکرین شات از صفحه نمایش موبایل خود کنید. در ادامه روی گزینه Scroll (اولین گزینه در پایین) بزنید تا قسمت‌های پایین‌تر صفحه هم درون تصویر ثبت شود.
پس از اتمام کار، تنها کافی است روی کلید Done بزنید تا فرایند ثبت اسکرین شات متوقف شود؛ در غیر این صورت دستگاه به صورت خودکار تا رسیدن به انتهای صفحه به گرفتن اسکرین شات ادامه می‌دهد. با این حال قابلیت گفته شده در گوشی‌های شیائومی در مقایسه با سایر رقبا مثل سامسونگ، کمی بد قلق‌تر است.
با فشردن همزمان کلیدهای پاور و کم کردن صدا، می‌توانید اقدام به ثبت اسکرین شات در گوشی‌های شیائومی کنید.
با استفاده از پنل نوتیفیکیشن‌ها، منوی ناوبری سریع یا سوایپ سه انگشتی قادر خواهید بود بدون استفاده از کلید اقدام به ثبت اسکرین شات در محصولات شیائومی کنید.
سریع‌ترین و آسان‌ترین روش برای ثبت اسکرین شات در گوشی‌های شیائومی، سوایپ سه انگشتی به سمت پایین صفحه است؛ اگرچه باید این قابلیت را در قسمت تنظیمات از قبل فعال کرده باشید.
برای گرفتن اسکرین شات‌های ادامه‌دار، پس از نمایش منوی اسکرین شات، گزینه Scroll را بزنید و برای متوقف کردن آن هم کلید Done را لمس کنید.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster