دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
کمیسیون اروپا به فرانسه مجوز داد تا پروازهای کوتاه را در مسیرهایی که دارای خط ریلی سریع‌السیر است، ممنوع کند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
فرانسه انجام پروازهای محلی برای جابه‌جایی بین مسافت‌های کوتاه را در شرایطی که خط ریلی با فاصله کمتر از 2.5 ساعت وجود داشته باشد، ممنوع می‌کند. این تصمیم بخشی از برنامه این کشور برای مقابله با تغییرات اقلیمی خواهد بود و قصد دارد انتشار آلودگی‌های کربنی را کاهش دهد.
کمیسیون اروپا به‌تازگی به درخواست فرانسه برای ممنوع‌سازی پروازهای کوتاه از فرودگاه اورلی پاریس به نانت، بوردو و لیون چراغ مثبت نشان داده است. این کمیسیون در حکم خود اعلام کرده که این ممنوعیت فقط در مسیرهایی اتفاق می‌افتد که هر روز راه‌های ارتباطی مستقیمی به سمت شهرهای مختلف داشته باشند.
«کلمنت بون»، وزیر حمل‌ونقل فرانسه در بیانیه‌ای درباره این اتفاق گفت: «این گام اول بزرگی است و افتخار می‌کنم که فرانسه در این حوزه پیشگام شده است.» فعالان محیط‌زیست و سیاستمداران حزب سبز هم از این خبر استقبال کرده‌اند، اما تأکید دارند که این اتفاق تنها یک گام کوچک در مسیر مقابله با تغییرات اقلیمی و کاهش آلودگی‌های کربنی در اروپاست.
برخی از قانون‌گذاران اروپا امیدوارند که این قانون برای مسیرهای بیشتری که خط ریلی پرسرعت دارند هم اجرا شود. برای مثال، اگرچه مسیر فعلی میان پاریس و میلان بیش از هفت ساعت طول می‌کشد، اما با افتتاح یک تونل 58 کیلومتری جدید می‌توان این مدت زمان را به نصف رساند.
زمانی که این پیشنهاد برای اولین‌بار توسط فرانسه مطرح شد، اتحادیه فرودگاه‌های فرانسه و شاخه اروپایی شورای بین‌المللی فرودگاه‌ها با آن مخالفت کردند. از این رو، کمیسیون اروپا مسئول شد تا تحقیقات گسترده‌ای را به‌منظور پذیرش یا رد این پیشنهاد انجام دهد.
طبق قوانین خدمات هوایی اروپا، کشورهای عضو می‌توانند در صورت تشخیص مشکلات زیست‌محیطی جدی، حق ترافیک هوایی را به‌خصوص در صورت وجود سایر شیوه‌های حمل‌ونقل محدود یا ممنوع کنند. حالا کمیسیون اروپا برای اولین‌بار به یکی از کشورهای عضو این اتحادیه چنین مجوزی داده است.
این ممنوعیت به‌مدت سه سال معتبر خواهد بود، اما پس از سه سال دوباره باید توسط کمیسیون اروپا مورد ارزیابی قرار بگیرد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster