سازمان دیده بان حقوق بشر می گوید اخیراً دو تن از کارکنان این شرکت و برخی از خبرنگاران و روزنامه نگاران توسط هکرهای ایرانی مورد حمله قرار گرفته اند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گزارش منتشر شده در سایت سازمان دیده بان حقوق بشر نشان می دهد اخیراً حمله هایی از طریق […]
سازمان دیده بان حقوق بشر می گوید اخیراً دو تن از کارکنان این شرکت و برخی از خبرنگاران و روزنامه نگاران توسط هکرهای ایرانی مورد حمله قرار گرفته اند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گزارش منتشر شده در سایت سازمان دیده بان حقوق بشر نشان می دهد اخیراً حمله هایی از طریق مهندسی اجتماعی و فیشینگ انجام شده است که هدف از آن نیز دستیابی به برخی اطلاعات در اختیار کارمندان بود. بخشی از این گزارش نیز منتشر شد که در آن آمده است هکرهای منتسب به دولت ایران با کمک یک کارزار مهندسی اجتماعی و فیشینگ تلاش کردند تا حملات سایبری روی دو تن از کارمندان این شرکت و ۱۸ فعال حقوق بشر، خبرنگار و محقق انجام دهند. این افراد کسانی هستند که روی مسائل مربوط به حقوق بشر در خاورمیانه فعالیت می کنند.
این هکرها از تاکتیک های مهندسی استفاده می کنند تا بتوانند اطلاعات را جمع آوری کنند. تلاش آنها نیز دستیابی به اطلاعات حساس و اطلاعات تماسی است که در اختیار محققان گروه های جامعه مدنی مرتبط با خاورمیانه قرار دارد. مسئول امنیت اطلاعات دیده بان حقوق بشر نیز در این مورد گفته است: این موضوع باعث ایجاد خطراتی برای روزنامه نگاران و مدافعان حقوق بشر در ایران ایجاد خواهد کرد. همچنین این نهاد حملات انجام گرفته را به گروهی با نام APT42 نسبت داده است.
در این حملات اطلاعاتی نیز توسط هکرها به سرقت رفت که به یک خبرنگار آمریکایی، یک مدافع حقوق زنان و یک مشاور حقوق پناهندگان تعلق داشته است. در حملات انجام شده هکرها توانستند به بخش هایی نظیر ایمیل، حافظه کلاود و دفترچه تماس دسترسی پیدا کنند. این دسترسی ها تا ۵ روز ادامه داشته است. تنها زمانی که این نهاد متوجه این دسترسی شد و آن را قطع کرد.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster