محققان دانشگاه ام آی تی معتقدند در مغز انسان میلیون ها سیناپس خاموش وجود دارد، بطوریکه تنها در زمان شکل گیری یک خاطره جدید فعال می شوند. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مطالعات جدید محققان ام آی تی نشان می دهد حدود ۳۰ درصد از سیناپس های یک موش بالغ غیرفعال هستند. […]
محققان دانشگاه ام آی تی معتقدند در مغز انسان میلیون ها سیناپس خاموش وجود دارد، بطوریکه تنها در زمان شکل گیری یک خاطره جدید فعال می شوند.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مطالعات جدید محققان ام آی تی نشان می دهد حدود ۳۰ درصد از سیناپس های یک موش بالغ غیرفعال هستند. در حالیکه تاکنون تصور میشد آنها تنها در مراحل اولیه رشد مغز خاموش هستند. همچنین آنها متوجه شدند فعال شدن این سیناپس ها به شکل گیری خاطرات جدید بستگی دارد.
دیمیترا واردالاکی، از موسسه ام آی تی در این مورد می گوید: سیناپس های خاموش با اتصالات جدید فعال خواهند شد. زیرا در زمان ارائه اطلاعات جدید نورون های مربوطه ارتباط قوی تری خواهند داشت. در این هنگام مغز به جای بازنویسی خاطرات ذخیره شده در سیناپس های بالغ ، خاطرات جدیدی را در سیناپس های تازه فعال شده ایجاد میکند.
محققان متوجه شدند تغییر سیناپس های غیر فعال به فعال بسیار ساده تر از ایجاد تغییر در سیناپس های بالغ است. آنها جستجو برای یافتن این سیناپس های خاموش در مغز را ادامه خواهند داد و در ادامه بررسی های را در مورد اثر پیری و بیماری های عصبی بر تعداد یا عملکرد سیناپس ها انجام می دهند.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster