در ساعات گذشته، شایعاتی در توییتر دست‌به‌دست می‌شود مبنی‌بر اینکه ایلان ماسک تصمیم گرفته است به‌زودی رمزارز جدیدی به‌ نام توییتر کوین (Twitter Coin) را معرفی کند.
امروز جین مانچون وانگ، وبلاگ‌نویس و کاربر توییتر، تصویری از لوگوِ فرضی توییتر کوین منتشر کرد. بااین‌حال، پست او چند دقیقه پس‌ از انتشار به حالت خصوصی تغییر پیدا کرد و البته مثل همیشه برخی از کاربران موفق شدند اسکرین‌شات‌هایی از آن ذخیره کنند. ظاهراً ایلان ماسک نیز قبلاً لوگویی برای این رمزارز جدید ساخته بود.
وانگ در توییت دیگری نیز اعلام کرد شاید شبکه‌ی اجتماعی تحت مالکیت ایلان ماسک امکان پرداخت‌های رمزارزی را در آینده فراهم کند. فاش‌شدن API توییتر نشان‌دهنده‌ی بخشی به‌ نام Coins در تنظیمات پنهان Tips است.
API توییتر و بخش Coins
نیما اوجی نیز نمای کلی زیر را برای مدل درآمدزایی آینده‌ی توییتر به‌اشتراک گذاشته است. این اسکرین‌شات نشان می‌دهد توییتر کوین چگونه برای ارائه‌ی راهنمایی‌ها استفاده خواهد شد.
مدل درآمدزایی رمزارز داخلی توییتر

راه‌اندازی رمزارز توییتر کوین چه تأثیری بر بیت کوین و دوج کوین خواهد گذاشت؟

درحال‌حاضر، جامعه‌ی رمزارزها حدس‌وگمان‌های مختلفی درباره‌ی تأثیر توییتر کوین روی پادشاه ارزهای دیجیتال، بیت کوین و میم‌کوین معروف و دلخواه ایلان ماسک، دوج کوین، مطرح کرده‌اند. به‌نوشته‌ی Bitcoinist، معرفی رمزارز اختصاصی توییتر در نگاه اول خبر خوشی برای بیت کوین و دوج کوین نیست؛ زیرا ممکن است به کاهش ارزش بازار آن‌ها منجر شود.
به‌هرحال، API فاش‌شده نشان می‌دهد که ماسک فقط روی یک رمزارز تمرکز نمی‌کند و درواقع، چند رمزارز مختلف را زیر‌نظر دارد. بدین‌ترتیب، دوج کوین و بیت کوین می‌توانند مکملی برای رمزارز جدید توییتر باشند؛ بنابراین، صنعت کریپتو می‌تواند به‌طوریکپارچه از کیف پول رمزارزی این شبکه‌ی اجتماعی بهره ببرد.

۲۷ نوامبر، ایلان ماسک تصمیم خود مبنی‌بر ادغام پرداخت‌های دیجیتال در «توییتر ۲.۰» را به‌اشتراک گذاشته است. اگرچه ثروتمندترین مرد جهان در توییت‌های خود به دوج کوین اشاره نکرد، قیمت این رمزارز افزایش درخورتوجهی یافت که نشان می‌دهد جامعه‌ی معامله‌گران و فعالان بازار رمزارزها احتمالاً حدس می‌زنند که میم‌کوین معروف بخشی از برنامه‌های رمزنگاری ماسک برای توییتر است.
پس از انتشار توییت وانگ که در آن آمده بود توییتر احتمالاً از مدتی قبل کار روی ساخت کیف‌پولی جدید را آغاز کرده است، شایعاتی درباره‌ی برنامه‌های کیف‌پول رمزارزی این شبکه‌ی اجتماعی منتشر شد.

ایا ماسک از شبکه‌ی لایتنینگ استفاده خواهد کرد؟

جک مالرز، مدیرعامل Strikle، چند روز قبل اعلام کرد توییتر می‌تواند با پذیرش بیت کوین به برنامه‌‌ای برای انجام پرداخت‌های آنلاین تبدیل شود. همچنین، مالرز افزود این شبکه‌ی اجتماعی با پذیرش شبکه‌ی لایتنینگ، می‌تواند به‌عنوان کسب‌وکار پرداخت آنلاین فعالیت کند؛ زیرا این اقدام فرصت‌هایی دراختیار توییتر قرار می‌دهد که در نسخه‌های قبلی این پلتفرم امکان‌پذیر نبود.
اکنون باید منتظر بمانیم تا مشخص شود برنامه‌های ایلان ماسک و شبکه‌ی اجتماعی توییتر برای حضور در بازار رمزارزها به‌ کجا ختم خواهد شد و آیا این شبکه‌ی اجتماعی واقعاً رمزارز جدیدی معرفی خواهد کرد یا به استفاده از رمزارزهایی مثل بیت کوین و دوج کوین روی خواهد آورد.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster