دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
خوشه پروین (The Pleiades) را می‌توان معروف‌ترین خوشه ستاره‌ای در آسمان شب دانست.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
کسانی که خوشه ستاره‌ای پروین را برای اولین بار در تاریخ ثبت کردند، احتمالا حتی نمی‌توانستند حدس بزنند که روزی این خوشه ستاره‌ای زیبا را با این وضوح و شفافیت مشاهده خواهیم کرد.
خوشه پروین (The Pleiades) را می‌توان معروف‌ترین خوشه ستاره‌ای در آسمان شب دانست که حتی از شهری با آلودگی نوری بالا با چشم غیرمسلح قابل مشاهده است.
خوشه پروین منطقه‌ای از آسمان را چند برابر اندازه ماه کامل پوشش می‌دهد. این خوشه با نام‌های هفت خواهر و M۴۵ نیز شناخته می‌شود، در فاصله ۴۰۰ سال نوری و به سمت صورت فلکی ثور (گاو) قرار دارد.
با نوردهی طولانی از یک مکان تاریک، ابر غبار اطراف خوشه ستاره‌ای آشکار می‌شود. در تصویر امروز ناسا، عکس با نوردهی ۱۱ ساعته از رصدخانه سایدینگ اسپرینگ استرالیا (Siding Spring Observatory) گرفته شده است.
یک افسانه درباره خوشه پروین با چاشنی مدرن رایج است که می‌گوید یکی از ستارگان درخشان‌تر، از زمان نامگذاری خوشه محو شده و تنها شش خواهر با چشم غیرمسلح قابل مشاهده باقی مانده است. با این حال تعداد واقعی ستارگان قابل مشاهده، بسته به تاریکی آسمان اطراف و وضوح دید ناظر، ممکن است بیشتر یا کمتر از هفت باشد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster