محققان امنیت سایبری می گویند نوعی بدافزار ویندوز که پیش از این نیز وجود داشته اکنون قدرتمند تر شده و می تواند دستگاه های متصل مانند موبایل را نیز مورد حمله قرار دهد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان امنیتی نوعی بدافزار در ویندوز را شناسایی کردند که اطلاعات درون گوشی ها […]
محققان امنیت سایبری می گویند نوعی بدافزار ویندوز که پیش از این نیز وجود داشته اکنون قدرتمند تر شده و می تواند دستگاه های متصل مانند موبایل را نیز مورد حمله قرار دهد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان امنیتی نوعی بدافزار در ویندوز را شناسایی کردند که اطلاعات درون گوشی ها را در زمان اتصال به کامپیوتر به سرقت می برد. این محققان معتقدند بدافزار مورد نظر توسط هکرهای کره شمالی توسعه داده شده است.
گزارش تک کرانچ نشان می دهد محققان ESET بطور تصادفی موفق به کشف یک تروجان به نام Dolphin شدند که می تواند اطلاعات را به سرقت ببرد. یک گروه هکری به نام Erebus منتسب به کره شمالی از این تروجان استفاده می کند. این گروه مار خود را از چندین دهه قبل آغاز کرده بود.
تروجان دلفین سال گذشته شناسایی شد و تاکنون با قدرتمندتر شدن یک عامل خطرناک محسوب میشود. به عنوان مثال می تواند در بخش مرورگر پیوندهای ذخیره شده را سرقت کند.
وان درایو مرکز دریافت دستورات این بدافزار محسوب میشود از طرفی اطلاعات سرقتی نیز به آنجا فرستاده میشود. Dolphin قادر است به برخی اطلاعات مانند نام کامپیوتر، آی پی و برخی مشخصات سخت افزار دسترسی پیدا کند.
مهمترین خطری که این بدافزار می تواند ایجاد کند دسترسی به اطلاعات دستگاههای جانبی مانند موبایل است. تمام اطلاعات موجود در گوشی توسط این بدافزار اسکن می شود. این کار با استفاده از Windows Portable Device API انجام میگیرد. این بدافزار تاکنون در ۴ نسخه منتشر شده است و آخرین نسخه آن در ۲۰۲۲ بود.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster