سامسونگ اعلام کرد برای افزایش امنیت در گوشی ها از راهکار جدیدی استفاده خواهد کرد که در آن از بررسی همزمان چند اثرانگشت استفاده میشود در مقایسه با روش فعلی تا ۲.۵ برابر امنیت بیشتری خواهد داشت. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، سامسونگ با هدف افزایش امنیت در روش های احراز هویت روش […]
سامسونگ اعلام کرد برای افزایش امنیت در گوشی ها از راهکار جدیدی استفاده خواهد کرد که در آن از بررسی همزمان چند اثرانگشت استفاده میشود در مقایسه با روش فعلی تا ۲.۵ برابر امنیت بیشتری خواهد داشت.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، سامسونگ با هدف افزایش امنیت در روش های احراز هویت روش جدیدی را در پیش گرفته است. این شرکت قصد دارد کل فضای نمایشگر اولد را به تشخیص همزمان چند اثرانگشت اختصاص دهد. کار روی این فناوری از مدت ها پیش آغاز شده است. مدیر عامل سامسونگ در مصاحبه ای اعلام کرد احتمالا این شرکت فناوری احراز هویت چند انگشتی روی تمام صفحه نمایشگر را تا چند سال دیگر عملیاتی خواهد کرد.
این شرکت کره ای چندی پیش از تمرکز روی ارائه فناوری احراز هویت با اثر انگشت روی نمایشگر نیل دوم اولد خبر داده بود. طبق گزارش سم موبایل، در این فناوری گوشی های هوشمند و تبلت ها بطور همزمان از چندین اثرانگشت روی صفحه نمایشگر برای امنیت بیشتر استفاده خواهند کرد.
طبق اعلام سامسونگ در این روش با استفاده از سه اثر انگشت در احراز هویت بیومتریک امنیت دستگاه تا ۲.۵ میلیارد برابر افزایش می یابد. همچنین فناوری مورد نظر روی کل صفحه نمایش اجرا میشود و دیگر نیاز نیست کاربران انگشت خود را روی نقطه مناسب قرار دهند. بدین ترتیب به لطف نمایشگر OLED 2.0 کل صفحه به عنوان اسکنر اثر انگشت کار کرده و استفاده از چندین اثرانگشت بطور همزمان برای احراز هویت امکان پذیر میشود.
هنوز مشخص نیست سامسونگ ازاین فناوری چه زمانی روی دستگاه‌های خود استفاده خواهد کرد. با این حال این شرکت اعلام کرد این فناوری آماده استفاده روی دستگاه ها است و احتمالا تا سال ۲۰۲۵ روی تمامی محصولات این شرکت اجرایی خواهد شد.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster