ایلان ماسک می‌گوید پس از دیدن توییت کانیه وست در حمایت از آلمان نازی، «شخصاً می‌خواسته او را با مشت بزند» و این نشان می‌دهد که اقدام کانیه وست تحریک به خشونت بوده است.
کانیه وست، رپر معروف آمریکایی که اکنون به‌طور رسمی با نام Ye شناخته می‌شود، هفته‌ی گذشته نماد آلمان نازی را توییت کرد و در واکنش به این اتفاق، حساب کاربری او مسدود شد. این نخستین‌باری نیست که حساب کانیه وست مسدود می‌شود. ایلان ماسک، مالک و مدیرعامل توییتر، می‌گوید که پس از دیدن توییت کانیه وست، شخصاً می‌خواسته است که به او مشت بزند.
ایلان ماسک نظرش درباره‌ی کانیه وست را در رویدادی زنده اعلام کرد که در توییتر اسپیسز پخش شد. در رویداد پرسش‌و‌پاسخ زنده‌ی توییتر، از ایلان ماسک پرسیده شد که او چگونه می‌خواهد سطح آزادیِ‌بیان را در این پلتفرم متعادل کند. ماسک در پاسخ گفت: «شخصاً می‌خواستم به کانیه مشت بزنم؛ بنابراین، اقدام او قطعاً من را به رفتار خشن ترغیب می‌کرد. این درست نیست.»

کانیه وست افزون‌بر توییت‌کردن صلیب شکسته‌ی آلمان نازی، در مصاحبه‌ای با پادکست معروف Infowars، هیتلر و نازی‌ها را ستایش کرد.
ایلان ماسک می‌گوید دلیل مسدود‌شدن حساب کاربری کانیه وست این بود که در مقطعی باید مشخص کنید که تحریک به خشونت چیست؛ چون این اقدام با قوانین ایالات متحده تضاد دارد.
ماسک در‌ادامه گفت: «پست‌کردن صلیب شکسته مشخصاً کار درستی نیست و تحریک به خشونت محسوب می‌شود.» مصاحبه‌ی ایلان ماسک در حالی انجام می‌شود که مدیر جدید تیم اعتماد و ایمنی توییتر گفته اولویت اول ایلان ماسک تضمین امنیت این شبکه‌ی اجتماعی است.
ناگفته نماند اظهارات یهودستیزانه‌ی کانیه وست در ماه‌های اخیر باعث شده است که برندهای معروفی مثل آدیداس و بالنسیاگا روابط تجاری خود را با او قطع کنند.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster