محققان برای حل معمای چگونگی انتقال آب از فضا به زمین روش جدیدی را ابداع کرده اند. آنها قصد دارند بفهمند آیا آب از طریق یک شهاب سنگ از فضای به زمین منتقل شده است یا خیر. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، سنگ های فضایی که روی زمین پیدا شده اند می […]
محققان برای حل معمای چگونگی انتقال آب از فضا به زمین روش جدیدی را ابداع کرده اند. آنها قصد دارند بفهمند آیا آب از طریق یک شهاب سنگ از فضای به زمین منتقل شده است یا خیر.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، سنگ های فضایی که روی زمین پیدا شده اند می توانند به محققان کمک کنند تا در مورد پیدایش آب در زمین و چگونگی انتقال آن از فضا به زمین به نتایج مهمی برسند.
شهاب سنگ ها در واقع بخشی از جرم های بزرگتر مانند سیارک ها و یا دنباله دارها هستند. این فرضیه وجود دارد که دنباله دارهای خارج از منظومه شمسی پس از برخورد، خرده سنگ های حاوی آب را روی زمین در حال تولد جا گذاشته باشند.
یک گروه پژوهشی قصد دارند تا برای حل این معما از روشی جدید استفاده کنند. در این روش از اشعه ایکس و تصویربرداری نوترونی استفاده میشود. بدین ترتیب می توان درون یک شهاب سنگ را بررسی کرد. به گفته آنها با استفاده از این روش مواد حامل هیدروژن و یا حضور آن آشکار خواهد شد و از این طریق بتپان به وجود آب در منظومه شمسی اولین پی برد.
از این روش می توان به عنوان نوعی سی تی اسکن ارتقا یافته نام برد. اشعه ایکس و پرتوهای نوترونی به محققان کمک می کند تا از مواد معدنی و سایر عناصر موجود در شهاب سنگ باخبر شوند. وجود هیدروژن درون این سنگ ها نشان دهنده این موضوع است که در این شهاب سنگ ها زمانی حاوی یخ آب بوده اند.
این محققان به دنبال نوعی ویژه از آب درون شهاب سنگ ها هستند. این نوع به آب سنگین معروف است و در آن هر اتم هیدروژن دارای یک نوترون اضافی است که هیدروژن را به دوتریوم تبدیل می کند.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster