اپل به خاطر سیاست‌ درهای بسته خود تحت انتقادات شدیدی از سوی توسعه‌دهندگان اپلیکیشن و سازمان‌های رگلاتوری است و حتی مارک زاکربرگ نیز به‌تازگی از این‌ موضوع اظهار نارضایتی کرده است‌ 
 زاکربرگ در جریان کنفرانس DealBook که به میزبانی نیویورک تایمز برگزار شده بود گفت که‌ فکر نمی‌کند اپل بتواند برای همیشه سیاست درهای بسته یا به‌اصطلاح باغ محصورشده خود را ادامه دهد و یک‌جایی مجبور خواهد شد که به شرایط حاکم تن بدهد‌. او در این کنفرانس که با حضور اصحاب رسانه و متخصصان حوزه فناوری برگزار می‌شد گفت که اپل با محدود کردن توسعه‌دهندگان در اپ استور و گرفتن کارمزد ۳۰ درصدی از آن‌ها عملا در حال انجام رفتار انحصارطلبانه است و این کار در دنیای کنونی ما دیگر قابل قبول نیست. ‌
در واقع اپل با سیاست‌های محدود کننده خود می‌خواهد بگوید که فقط و فقط یک شرکت می‌تواند تعیین کند که کاربران چه اپلیکیشنی روی گوشی‌های آیفون خود نصب کنند و این واقعا یک رفتار زورگویانه است که خیلی‌ها به آن اعتراض دارند. 
زاکربرگ در ادامه گفت که دعوای اخیر ایلان ماسک با اپل نیز گویای این واقعیت است که اپل واقعا از هر جهت تحت فشار است تا سیاست درهای بسته خود را کنار بگذارد. اپل، ماسک را تهدید به حذف اپلیکیشن توییتر از اپ استور کرده بود و ماسک نیز گفته بود که به جنگ سیاست‌های غلط اپل خواهد رفت. البته ظاهرا این مشکل با دیدار دو طرف تا حدودی رفع شده است.  
ما قبلا نیز شاهد این رفتار اپل در مورد اپیک گیمز بودیم که بازی فورتنایت را از اپ استور حذف کرد و این موضوع منجر به شکایت اپیک گیمز علیه اپل شد. در هر حال باید ببینیم‌ که اپل در نهایت چه تصمیمی در رابطه با سیاست درهای بسته خود می‌گیرد.
منبع: Techspot
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster