دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
این مرد در یک شهر دورافتاده در آلاسکا سرگردان شده بود که با قابلیت ارتباط ماهواره گوشی خود موفق شد خودش را نجات دهد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
اپل در سیستم عامل iOS 16.1 از یک قابلیت تماس اضطراری رونمایی کرد که با وجود آن، دارندگان آیفون 14 می‌توانند در زمانی که به شبکه موبایل یا WiFi دسترسی ندارند، از طریق ماهواره با خدمات اضطراری تماس بگیرند. حالا این ویژگی کاربردی در آلاسکا باعث نجات یک مرد سرگردان در یک منطقه روستایی شده است.
در ساعات اولیه صبح روز 1 دسامبر، نیروهای ایالتی آلاسکا هشداری دریافت کردند مبنی بر اینکه مردی که با خودرو برف‌رو از شهر «نورویک» به سمت شهر «کوتزه‌بیو» در حرکت بود، در راه مانده یا سرگردان شده است. مرد در یک مکان سرد و دورافتاده و بدون ارتباط قرار داشت، اما موفق شد تا قابلیت ارتباط ماهواره‌ای Emergency SOS آیفون 14 خود را فعال کرده و مقامات را از وضعیت خود آگاه کند.
پس از آن، مرکز واکنش‌های اضطراری اپل با تیم‌های جستجو و نجات محلی و نیز هماهنگ‌کننده جستجو و نجات منطقه شمال غرب قطب شمال همکاری کرد تا جستجوگران داوطلب خود را مستقیماً به مختصات GPS ارسال‌شده با استفاده از ویژگی تماس اضطراری توسط مرد، بفرستد.
مرد با موفقیت نجات پیدا کرد و هیچ آسیبی ندید. منطقه‌ای که او در آن قرار داشت دورافتاده و در حاشیه مکانی بود که اتصال ماهواره‌ای در دسترس داشت. اپل می‌گوید که این قابلیت ممکن است در مکان‌هایی که در بالاتر از عرض جغرافیایی 62 درجه قرار گرفته‌اند، مانند مناطق شمالی کانادا و آلاسکا کار نکند و نورویک و کوتزه‌بیو نزدیک به عرض جغرافیایی 69 درجه هستند.
طبق گزارش‌های منتشر‌شده براساس این اتفاق، یکی از نکات مورد‌توجهی که باعث نجات جان این مرد شده، دقت و کامل بودن اطلاعات موجود در هشدار اولیه ویژگی تماس اضطراری از طریق ماهواره اپل بوده است.
این قابلیت برای تمام کاربران آیفون 14 در دسترس است و در مواقع اضطراری و شرایطی که به وای‌فای یا اتصال سلولی دسترسی وجود ندارد، می‌توان آن را فعال کرد. استفاده از این ویژگی به مدت دو سال رایگان است و اپل هنوز جزئیات مربوط به هزینه آن در آینده را ارائه نکرده است.
اتصال ماهواره‌ای در حال حاضر در آمریکای شمالی در دسترس است و به‌زودی در فرانسه، آلمان، ایرلند و بریتانیا نیز فعال خواهد شد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster