یک شرکت فناوری دستگاه جدیدی برای درمان وزوز گوش ساخته است که می تواند از طریق تحریک الکتریکی این بیماری و افت شنوایی ناشی از آن را درمان کند. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت فناوری ایرانی که در زمینه توانبخشی شنوایی فعالیت دارد اکنون محصولی را برای توانبخشی افراد دچار مشکل […]
یک شرکت فناوری دستگاه جدیدی برای درمان وزوز گوش ساخته است که می تواند از طریق تحریک الکتریکی این بیماری و افت شنوایی ناشی از آن را درمان کند.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت فناوری ایرانی که در زمینه توانبخشی شنوایی فعالیت دارد اکنون محصولی را برای توانبخشی افراد دچار مشکل شنوایی توسعه داده است.
دستگاه تحریک الکتریکی برای درمان وزوز گوش می تواند در تست های بعد از کاشت حلزون در گوش نیز مورد استفاده قرار بگیرد. اما کاربرد اصلی آن در کلینیک های شنوایی سنجی درمان وزوز گوش یا تینیتوس خواهد بود. در این دستگاه جریان برق به صورت مستقیم یا متناوب و یا با فرکانس مختلف و طول موج متفاوت تولید میشود. بدین ترتیب علاوه بر تحریم الکتریکی، آکوستیک نیز انجام می دهد. آزمایش های انجام گرفته با این دستگاه نشان داد این دستگاه توانسته این بیماری را تا ۸۰ درصد درمان کند.
افت شنوایی یکی از عوارض وزوز گوش است که با کمک این دستگاه و پس از درمان وزوز گوش بهبود خواهد یافت. امواج الکتریکی تولید شده باعث تحریک عصب های شنوایی شده و درمان صورت می‌گیرد.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster