ماموریت آرتمیس ۱ پس از اتمام آخرین مرحله از سفر به پایان می رسد و سپس برای رسیدن به زمین مدار ماه را ترک خواهد کرد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، آخرین مرحله ماموریت آرتمیس ۱ گذر از کنار ماه خواهد بود و پس از آن نیز مرحله بازگشت به زمین آغاز […]
ماموریت آرتمیس ۱ پس از اتمام آخرین مرحله از سفر به پایان می رسد و سپس برای رسیدن به زمین مدار ماه را ترک خواهد کرد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، آخرین مرحله ماموریت آرتمیس ۱ گذر از کنار ماه خواهد بود و پس از آن نیز مرحله بازگشت به زمین آغاز میشود. کپسول اوریون روز گذشته با روشن کردن موتور خود مرحله اصلاح مسیر را پشت سر گذاشت و با قرارگیری در مسیری که از کنار سطح ماه می گذرد در راه برگشت به زمین است.
عملیات اصلاح مسیر نیز در شانزدهمین روز سفر این کپسول انجام شد. این عملیات علاوه بر تغییر مسیر این کپسول به نوعی آزمایش آن در شرایط اعماق فضا نیز محسوب میشود تا پیش از قرارگیری فضانوردان در آن آماده شود. روشن شدن موتور اوریون نیز باعث تغییر سرعت آن تا ۴۹۸ کیلومتر در ساعت شد.
آزمایش های مربوط به ردیاب های حرارتی این کپسول نیز توسط مهندسان ناسا انجام گرفت. این ردیاب ها وظیفه محاسبه موقعیت کپسول را بر عهده دارند و باید در برابر دمای بسیار بالای فضای عمیق نیز مقاوم باشند.
اوریون در تاریخ ۵ دسامبر به فاصله ۱۲۸ کیلومتری سطح ماه می رسد و پس از عبور از کنار آن سفر خود به سوی خانه را آغاز می کند. همچنین اوریون در تاریخ ۱۱ دسامبر در مسیر فرود در اقیانوس آرام قرار خواهد گرفت.
ناسا اعلام کرد در ماموریت آرتمیس ۱ به آنچه که نیاز داشته رسیده است. مدیران این ماموریت نیز پس از پرتاب سامانه فضایی پر ۱۶ نوامبر از عملکرد آن اظهار رضایت مرده و گفتند دقیقا همانطور که انتظار می رفت عمل کرده است.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster