دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
حمله‌ به ماهواره‌های فضایی می‌تواند باعث قطعی سیستم‌‌های موقعیت مکانی GPS، سیستم‌های بانکی و شبکه‌ برق شود.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
فرماندهان نظامی ایالات متحده و کانادا در جریان کنفرانس سیاست استراتژیک استرالیا هشدار دادند که حمله‌ به ماهواره‌های فضایی می‌تواند باعث قطعی سیستم‌‌های موقعیت مکانی GPS، سیستم‌های بانکی و شبکه‌ برق شود. چنین جنگ‌هایی در فضا بر زندگی انسان روی زمین تاثیر می‌گذارد.
حمله به ماهواره‌های فضایی و مختل کردن عملکرد آنها مستقیماً روی زندگی ما تأثیرگذار است. در نتیجه کارشناسان نظامی هشدار می‌دهند که جنگ‌های فضایی نباید باعث مختل شدن ماهواره‌های فضایی شوند. این متخصصان می‌گوید اگر چنین اتفاقی بیفتد و ماهواره‌ها صدمه ببینند، زندگی دیگر آنطور که اکنون می‌شناسیم نخواهد بود و اضافه می‌کنند، چین و روسیه نشان داده‌اند که می‌توانند چنین کارهایی را انجام بدهند.
رهبران نظامی ارشد از ایالات متحده و کانادا در جریان کنفرانس سیاست استراتژیک استرالیا در مورد فضا به عنوان مرز جدید در حوزه تجارت، صنعت، رقابت و جنگ در سیدنی در مورد موضوع مهم جنگ‌های فضایی و از کار افتادن ماهواره‌های فضایی صحبت کردند. آنها بر این باور هستند که همکاری و اتحاد در این زمینه می‌تواند باعث جلوگیری از بروز تهدیدهای این چنینی شود.
ژنرال «نینا آرماگنو»، مدیر ستاد نیروی فضایی ایالات متحده در جریان این کنفرانس به موضوع نابودی یکی از ماهواره‌ها توسط روسیه در سال گذشته میلادی اشاره کرد و تأیید کرد این کشور توانایی انجام چنین کاری را دارد و این موضوع را نشان داده است.
سرتیپ «مایکل آدامسون»، فرمانده ۳ بخش نیروی فضایی کانادا نیز صحبت‌های نینا آرماگنو را در این زمینه تأیید کرده و می‌گوید چین آشکارا قدرت فضایی خود را به نمایش می‌گذارد و هشدار می‌دهد اگر ماهواره‌های فضایی آسیب ببینند، زندگی دیگر آنطور که اکنون هست نخواهد بود و می‌تواند سیستم‌های ارتباطی و مالی را مختل کند.
آرماگنو می‌گوید «من نمی‌خواهم دراماتیک باشم. جنگ در فضا قابل دیدن با چشم نیست و شاید تصویری از آن نداشته باشیم ولی قطعاً این موضوع می‌تواند عواقب بدی به دنبال داشته باشد.»
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster