در حال حاضر تصفیه فاضلاب تنها به حذف آلاینده های سنتی محدود نمی شود و باید میکروپلاستیک ها نیز از فاضلاب حذف شوند. محققان برای این کار از یک پودر جدید استفاده می کنند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان دانشگاه فناوری ملبورن با کمک محقق ایرانی نیکی اشتیاقی نوعی پودر برای […]
در حال حاضر تصفیه فاضلاب تنها به حذف آلاینده های سنتی محدود نمی شود و باید میکروپلاستیک ها نیز از فاضلاب حذف شوند. محققان برای این کار از یک پودر جدید استفاده می کنند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان دانشگاه فناوری ملبورن با کمک محقق ایرانی نیکی اشتیاقی نوعی پودر برای تصفیه فاضلاب ساخته اند که برای شروع کار باید در فاضلاب تصفیه خانه ها استفاده شود.داین پودر در ظاهر یک پودر ساده به نظر می رسد اما دارای ساختار نانوپیلار فرومغناطیسی میکروسکوپی است.
در هر کدام از ساختارها مواد چارچوب فلزی-آلی دو ورقه تشکیل دادند که در آن نانوپیلارهای اکسید آهن پوشیده از کربن وجود دارد. این ساختار همانند فیلتر عمل کرده و باعث می شود تا ذرات ریز میکروپلاستیک هنگام عبور به آن بچسبد.
پس از استفاده از این پودر در فاضلاب باید از آهن ربا برای خارج کردن ساختارهای نانوپیلار و میکروپلاستیک ها استفاده کرد. در واقع میکروپلاستیک ها اکنون به این ساختارها چسبیده اند. این پودر در آزمایش اولیه خود توانست در عرض یکساعت تمامی ذرات میکروپلاستیک را از آب حذف کند. همچنین امکان استفاده مجدد از این پودر تا ۶ بار وجود دارد. پروفسور نیکی اشتیاقی محقق ارشد در مورد این فرایند می گوید: با استفاده از این پودر می توان ذرات میکروپلاستیک ۱۰۰۰ برابر کوچکتر از ذراتی که اکنون در تصفیه خانه ها حذف می شوند را جذب کند.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster