قوانین خدمات دیجیتال اتحادیه‌ی اروپا هنوز به مرحله‌ی اجرا نرسیده اما این اتحادیه به ایلان ماسک هشدار داده است که توییتر برای انطباق با مقررات جدید، راهی طولانی درپیش دارد.
یکی از مقامات ارشد اتحادیه‌ی اروپا اعلام کرده است توییتر برای هماهنگ شدن با قوانین سخت‌گیرانه‌ی جدید این اتحادیه که برای پلتفرم‌های آنلاین درنظر گرفته شده‌اند، کارهای زیادی باید انجام دهد. تیری برتون، مسئول اجرای قانون خدمات دیجیتال آتی (DSA)، کلیپ ویدیویی کوتاهی از جلسه‌ای که با مدیرعامل توییتر یعنی ایلان ماسک برگزار کرده است به‌اشتراک گذاشت و اظهارداشت که از تصمیم ثروتمندترین مرد جهان برای آماده کردن نسخه‌ی دوم توییتر با هدف هماهنگی با DSA استقبال می‌کند.
برتون اعلام کرده است توییتر برای برآورده کردن الزامات DSA، باید تغییراتی در پلتفرم خود اعمال کند. به گزارش ورج، این شبکه‌ی اجتماعی باید با انتشار اطلاعات نادرست به‌طور کاملاً قاطعانه مقابله کند، معیارهای روشنی را درمورد این‌که کدام کاربران درمعرض خطر ممنوعیت قرار گرفته‌اند ارائه دهد و به‌دقت بررسی کند که ممنوعیت‌ها در آینده چگونه لغو شوند. شایان‌ذکر است برتون فهرستی از الزامات DSA را که توییتر باید از آن‌ها پیروی کند منتشر کرد.
اگر شرکتی قوانین DSA را رعایت نکند احتمالاً فعالیت آن در سرتاسر اتجادیه‌ی اروپا ممنوع خواهد شد یا باید جریمه‌هایی تا ۶ درصد از گردش مالی جهانی خود پرداخت کنند. البته این قوانین هنوز اجرایی نشده‌اند و طبق گزارش پولیتیکو امکان دارد اجرای آن‌ها اوایل ۲۰۲۴ آغاز شود.
بااین‌حال، برخی از کارشناسان حقوقی این سؤال را مطرح کرده‌اند که آیا توییتر باید از سخت‌ترین قوانین تعیین‌شده ازطرف DSA تبعیت کند یا خیر. توییتر هنوز به‌طور رسمی به‌عنوان یک پلتفرم آنلاین بسیار بزرگ یا VLOP درنظر گرفته نشده است؛ جایی‌که در آن تعهدات بیشتری برای پلتفرم‌هایی که حداقل ۴۵ میلیون کاربر در اتحادیه‌ی اروپا دارند درنظر گرفته می‌شود.
دیدار برتون و ماسک درحالی انجام می‌شود که توییتر رویکرد جدید خود را به‌طور علنی برای برقراری اعتدال، ارائه کرده است. این پلتفرم با انتشار پست وبلاگی با‌عنوان «توییتر ۲٫۰؛‌ تعهد مستمر ما به مکالمات عمومی» اعلام کرد اگرچه هیچ‌یک از سیاست‌های آن تغییر نکرده است، اما تمایل دارد در آینده تغییراتی در آن‌ها اعمال کند. در بخشی از این پست وبلاگی آمده است:

ما اعتقاد داریم رویکرد باز و شفاف برای نوآوری ضروری است زیرا ما را قادر می‌سازد سریع‌تر به‌جلو حرکت کنیم و بازخورد کاربران را نیز به‌طور لحظه‌ای دریافت کنیم.

ما اعتقاد داریم رویکرد باز و شفاف برای نوآوری ضروری است زیرا ما را قادر می‌سازد سریع‌تر به‌جلو حرکت کنیم و بازخورد کاربران را نیز به‌طور لحظه‌ای دریافت کنیم.
البته با توجه به توضیحات ارائه‌شده در صفحه‌ی پشتیبانی توییتر، با روی کار آمدن ایلان ماسک، حداقل یک تغییر در سیاست‌های تعدیل این شرکت اعمال شده که درواقع پایان‌دادن به اجرای سیاست‌ اطلاعات نادرست کووید ۱۹ بود. این تصمیم‌گیری خشم یکی از مقامات اتحادیه‌ی اروپا به نام ویرا ژورووا را برانگیخت. این مقام در یکی از مصاحبه‌های اخیر خود گفت:

ازنظر من توییتر اکنون به جمع شرکت‌هایی می‌پیوندد که سازمان‌های تنظیم‌کننده روی آن‌ها تمرکز کرده‌اند.

ازنظر من توییتر اکنون به جمع شرکت‌هایی می‌پیوندد که سازمان‌های تنظیم‌کننده روی آن‌ها تمرکز کرده‌اند.
این موضوع نشان می‌دهد توییتر اکنون زیر ذره‌بین سازمان‌های نظارتی قرار گرفته است و ازطرفی خود را برای اجرای DSA آماده می‌کند. با توجه به این‌که نیروی کار توییتر پس‌از خرید ایلان ماسک به‌میزان درخورتوجهی کاهش یافت، مقامات اتحادیه‌ی اروپا درمورد توانایی این پلتفرم برای پیروی از مقررات سخت‌گیرانه‌ در آینده، سؤالاتی را مطرح کرده‌اند.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster