فناوری متاورس که ابتدا از طریق شرکت متا معرفی شد، حالا طرفداران زیادی در بین سایر شرکت‌ها پیدا کرده است و شرکت‌هایی مثل ال جی و هواوی نیز قصد ورود به این عرصه را دارند. 
پروژه متاورس به‌عنوان یک طرح آینده‌نگرانه هرچند هنوز به‌طور کامل در بین کاربران جا نیفتاده است اما به نظر می‌رسد چشم‌انداز آن بسیار روشن است. پیش‌بینی می‌شود‌ ارزش بازار متاورس در سال ۲۰۳۰ به ۹۹۶ میلیارد دلار برسد. در همین رابطه، موسسه Nikkei گزارش داده است که شرکت ال جی از سال ۲۰۱۶ تاکنون بیشترین پتنت مرتبط با متاورس را به ثبت رسانده است. 
بعد از ال جی، شرکت سامسونگ جایگاه دوم را به خودش اختصاص داده است و تمرکز این شرکت بیشتر روی ساخت هدست‌های واقعیت مجازی بوده است. متا و هواوی نیز به‌ترتیب در رتبه‌های سوم و‌چهارم قرار گرفته‌اند. 
اپل نیز با وجود تبلیغات فراوانی که در این زمینه به پا کرده است در رده ششم جای گرفته است. این شرکت قصد دارد اولین هدست واقعیت ترکیبی خود را سال آینده معرفی کند و چند محصول دیگر مثل عینک واقعیت مجازی نیز در دست توسعه دارد. البته پتنت‌هایی که در زمینه متاورس ثبت شده‌اند قرار نیست همگی اجرایی شوند ولی یک نگاه کلی در اختیار ما قرار می‌دهند. 
حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم‌ که کدامیک از این شرکت‌ها در زمینه متاورس موفق خواهند بود. 
منبع: Gizmichina
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster