یکی از سناتورهای آمریکایی به نام جاش هاولی با ارسال نامه‌ای به تیم کوک‌ مدیرعامل این شرکت، او را متهم به همکاری با چین برای محدود کردن آزادی بیان در این کشور کرده است.
هاولی گفته است که اپل باید وابستگی خود را به  کشور چین کاهش دهد و مشاغل خودش را به داخل خاک آمریکا برگرداند و از طرفی نباید توییتر را که مروج‌ آزادی بیان است از اپ استور خود حذف کند.‌
این سناتور جمهوری‌خواه اهل ایالت میزوری آمریکا از تیم کوک چندین سوال پرسیده و از او خواسته است تا روز ششم دسامبر به این سوالات پاسخ دهد‌. این سوالات به صورت زیر است:
همانطور که می دانید شرکت چینی فاکسکان به‌عنوان بزرگترین مونتاژ کننده آیفون دنیا هم‌اکنون با شورش کارگران خود مواجه است. این کارگران به‌خاطر محدودیت‌های کرونایی شرایط بهداشتی و کاری بسیار نامناسبی دارند و از طرفی حقوق بسیار کمی دریافت می‌کنند. اپل هنوز موضعی درباره رفتار بد با کارگران این شرکت چینی نگرفته است.
اپل همچنین اخیر محدودیت‌هایی را برای کاربران چینی در سرویس ایر دراپ ایجاد کرد تا آن‌ها نتوانند پوسترهایی را علیه دولت چین منتشر کند. اپل گفته است که این محدودیت‌ها قرار است برای همه کاربران در سراسر دنیا اعمال شود و مخصوص کاربران چینی نیست.
تنش بین اپل و توییتر نیز باعث شده تا اپل ایلان ماسک را تهدید به حذف اپلیکیشن توییتر از اپ استور کند. هاولی از تیم کوک خواسته است که در این رابط نیز توضیح دهد.
حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم پاسخ تیم‌کوک‌ به سوالات این سناتور محافظه‌کار چه خواهد بود.
منبع: Applinider
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster