دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
محققان می‌گویند نوجوانان خانواده‌های کم درآمد بیشتر احتمال دارد گرفتار اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام و فیس‌بوک شوند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
محققان یک تیم بین‌المللی با بررسی وضعیت بیش از ۱۷۹ هزار دانش آموز در ۴۰ کشور جهان می‌گویند نوجوانان خانواده‌های کم درآمد بیشتر احتمال دارد گرفتار اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام و فیس‌بوک شوند.
پروفسور « فرانک الگار» از دانشگاه مک‌گیل که یکی از اعضای این تیم تحقیقاتی بین‌المللی است، می‌گوید وضعیت اقتصادی خانواده‌ها می‌تواند روی نحوه استفاده نوجوانان از شبکه‌های اجتماعی تاثیرگذار باشد. محققان در این مطالعه متوجه شده‌اند که نوجوانان در خانواده‌های با درآمد کم، وقتی از شبکه‌های اجتماعی استفاده نمی‌کنند، احساس بدی دارند و حتی وقتی زمان استفاده از چنین پلتفرم‌هایی محدود شود، آنها احساسات منفی از خود نشان می‌دهند.
محققان این تیم بین‌المللی با بررسی وضعیت بیش از ۱۷۹ هزار دانش آموز در ۴۰ کشور جهان می‌گویند باید استراتژی‌های جدیدی را در استفاده از شبکه‌های اجتماعی در پیش گرفت. اعتیاد به پلتفرم‌های اجتماعی در بین دانش‌آموزان خانواده‌های کم‌درآمد ظاهرا بیشتر است و محققان می‌گویند باید برای چنین شرایطی تدبیری کرد.
از سوی دیگر محققان به این نتیجه رسیده‌اند که محدود کردن چنین دانش آموزانی در استفاده از شبکه‌های اجتماعی نیز باعث بروز رفتارهای اشتباه از سوی آنها می‌شود. در واقع دانش آموزان چنین خانواده‌هایی که به پلتفرم‌های اجتماعی اعتیاد دارند، وقتی محدودیتی در استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای آنها تعیین می‌شود، واکنش بدی از خود نشان می‌دهند.
این تیم تحقیقاتی می‌‌گوید رویکرد دولت‌ها می‌تواند نقش مهمی در این زمینه داشته باشد. در واقع باید برای جلوگیری از بروز چنین رفتارهایی تدابیری زیرساختی داشت. محققان بر این باور هستند که در مدارسی که فاصله طبقاتی زیاد است و دانش‌ آموزان خانواده‌های با درآمد بالا و مرفه در کنار آنهایی قرار می‌گیرند که سطح اقتصادی ضعیفی دارند، این مشکل اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی خود را بیشتر نشان می‌دهد و نوجوانان خانواده‌های کم درآمد می‌توانند به الگوی بدی برای بقیه تبدیل شوند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster