دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
محققان می‌گویند در مجراهای فاضلاب زیر کولوسئوم رم باقی‌مانده میوه، آجیل و تنقلاتی را پیدا کرده‌اند که تماشاچیان می‌خوردند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
باستان‌شناسان در بررسی‌هایی که در مجراهای فاضلاب زیر کولوسئوم در رم ایتالیا داشته‌اند، باقی‌مانده میوه، آجیل و تنقلاتی را از 1900 سال پیش پیدا کرده‌اند که ظاهراً تماشاچیان مبارزات گلادیاتورها آن‌ها را مصرف می‌کردند. پژوهشگران همچنین استخوان‌های حیواناتی را پیدا کرده‌اند که در میان آن‌ها سگی شبیه نژاد داشهوند هم دیده می‌شود.
تماشای مبارزه جنگجویان احتمالاً باعث گرسنگی تماشاچیان می‌شده، چون باستان‌شناسان در کندوکاو در سیستم فاضلاب کولوسئوم دانه‌های انجیر، انگور، هندوانه و آثار زیتون و گردو پیدا کرده‌اند. «آلفونسینا روسو»، رئیس پارک باستان‌شناسی کولوسئوم می‌گوید این اکتشاف درک ما از تجربه و عادات کسانی را که به دیدن این مسابقات می‌آمدند، افزایش می‌دهد.
محققان تحقیق در کولوسئوم را از ابتدای سال جاری میلادی آغاز کردند تا با سازوکار سیستم فاضلاب در این سازه 2000 ساله بیشتر آشنا شوند. آن‌ها با کمک ربات به بررسی این مجراها پرداختند و آثار به‌جا‌مانده از آخرین سال‌های فعالیت این آمفی‌تئاتر باستانی را ثبت کردند.
دانشمندان می‌گویند افزون بر این خوراکی‌ها، استخوان حیواناتی مثل خرس، شیر، پلنگ و حتی سگ را پیدا کرده‌اند. برخی از این سگ‌ها شبیه نژاد داشهوند بودند که اهالی روم باستان از آنها برای شکار روباه و گورکن استفاده می‌کردند.
روسو می‌گوید: «فکر می‌کنیم درست مثل سیرک‌های امروزی، از این [سگ‌ها] برای اجرای ترفندهای آکروباتیک استفاده می‌شده است. شاید هم بخشی از یک نمایش شکار برنامه‌ریزی‌شده یا برای مقابله با خرس‌ها و حیواناتی از این دست بوده‌اند.» این سگ‌ها در‌واقع اجداد سگ‌های سوسیسی به حساب می‌آیند.
از دیگر اقلامی که در این کندوکاوها پیدا شده است، می‌توان به حداقل 53 سکه برنزی از اواخر دوره امپراتوری روم در حوالی سال‌های 250 تا 450 پس از میلاد مسیح و سکه‌های نقره‌ای به یادبود «مارکوس اورلیوس» از حوالی سال 170 یا 171 پس از میلاد اشاره کرد.
کولوسئوم در دوره فعالیت خود می‌توانست از 50 هزار نفر میزبانی کند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster