دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
همچنین انتظار می‌رود تا تعداد مشترکان شبکه 4G تا پایان سال 2022 به 5.2 میلیارد نفر برسد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
شبکه 5G در آستانه رسیدن به یک نقطه عطف بزرگ است. اریکسون، شرکت سازنده تجهیزات مخابراتی، در جدیدترین گزارش تغییر پذیری خود مدعی شده که تا پایان سال 1 میلیارد مشترک بی‌سیم در سراسر جهان به شبکه 5‌G متصل خواهند شد. برای مقایسه، شبکه 4G در سال 2022 به حدود 5 میلیارد مشترک خواهد رسید.
براساس این گزارش که به تازگی منتشر شده، بین جولای و سپتامبر سال جاری، 110 میلیون مشترک در سراسر جهان به شبکه 5‌G دسترسی پیدا کرده‌اند که با این وجود، تعداد کل مشترکین آن به 870 میلیون نفر می‌رسد. این تقریبا دو برابر بیشتر از تعداد مشترکان 5G در پایان سال 2021 است که سازنده تجهیزات مخابرات سوئدی تخمین می‌زند که 580 میلیون نفر باشد.
اریکسون در گزارش خود پیش‌بینی می‌کند که رشد 4G در پایان سال به اوج خود خواهد رسید و 5G برای جایگزینی استانداردهای ارتباطی رایج رقابت می‌کند. در آمریکای شمالی که اپراتورها طی سه سال گذشته برتری 5‌G را اعلام کرده‌اند، حدود 35 درصد از مشترکین موبایل تا پایان سال 2022 از 5‌G استفاده خواهند کرد. همچنین باند میانی 5G، اکنون به 80 درصد از جمعیت ایالات متحده رسیده است.
«فردریک جدلینگ»، رئیس شبکه اریکسون در بیانیه‌ای گفت:
«ارائه‌دهندگان خدمات ارتباطی به استقرار شبکه 5G ادامه می‌دهند و شتاب برای دسترسی بی‌سیم ثابت در حال افزایش است. ترافیک داده‌های شبکه موبایل جهانی عملاً هر دو سال دو برابر می‌شود.»
در ادامه گزارش اریکسون به این موضوع اشاره شده که احتمالاً با روی کار آمدن شبکه 5G، روند دیگری در سطح جهانی ظهور پیدا خواهد کرد: اپراتورهایی که برای ارائه سرعت‌های بیشتر هزینه‌ای دریافت می‌کنند و احتمالاً این موضوع به این زودی‌ها تغییر نخواهد کرد.
در نهایت، مشترکین 4G نیز همچنان در حال افزایش است و بین جولای تا سپتامبر سال جاری، 41 میلیون مشترک جدید به آن دسترسی پیدا کرده‌اند. پیش‌بینی می‌شود که این تعداد تا پایان سال به 5.2 میلیارد نفر برسد و مشترکین سرویس‌های موبایل به طور کلی از 8.4 میلیارد نفر نیز فراتر برود.
انتظار می‌رود تا سال 2028، 5 میلیارد نفر از سراسر جهان به شبکه 5G دسترسی داشته باشند که 55 درصد از کل اشتراک‌ها را شامل می‌شود. همچنین پیش‌بینی می‌شود تعداد اشتراک‌های موبایل در سال 2028 بیش از 9.2 میلیارد نفر باشد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster