کمیسیون فدرال تجارت (FTC) و هفت دادستان کل در آمریکا از گوگل به دلیل پرداخت مبلغ 2.6 میلیون دلار به میزبانان رادیویی iHeartMedia برای تبلیغ گوشی پیکسل 4 شکایت کرده‌اند. ظاهراً این میزبانان هرگز از گوشی پیکسل 4 استفاده نکرده‌ بودند و همین موضوع علت اصلی شکایت FTC بوده است. علاوه بر این، گوگل مبلغ 2 میلیون دلار را برای تبلیغات دروغین پیکسل 4 به شبکه‌های رادیویی کوچک‌تر پرداخت کرده است.
گزارش کمیسیون فدرال تجارت نشان می‌دهد که iHeartRadio در ماه اکتبر 2019 و ژانویه‌ی 2020 پیش از پخش تبلیغات دروغین برای گوشی پیکسل 4 از گوگل برای دریافت این گوشی درخواست کرده بوده اما گوگل مدتی بعد تنها 5 گوشی را در دسترس این شبکه‌ی رادیویی قرار داده است. گزارش یادشده همچنین به پخش حدود 29 هزار تبلیغ دروغین برای پیکسل 4 در بین سال‌های 2019 تا 2020 اشاره داشته است.
گوگل و iHeartMedia حالا به پرداخت مبلغ 9.4 میلیون دلار در ایالت‌هایی که تبلیغات یادشده را در آن پخش کرده‌اند، جریمه شده‌اند. سخنگوی گوگل امروز اعلام کرد که این شرکت به طور جدی از قوانین تبلیغاتی پیروی خواهد کرد و از این پس پروسه‌هایی را برای جلوگیری از وقوع اتفاق‌های مشابه در دستور کار قرار خواهد کرد.
منبع: The Verge
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster