بر اساس گزارش مینگ چی کو (Ming-Chi Kuo)، مشکلات زنجیره‌ی تامین گوشی‌های آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس باعث خواهد شد تا عرضه‌ی این گوشی‌ها در سه‌ماهه‌ی پایانی سال جاری میلادی بین 15 تا 20 میلیون کمتر از حد انتظار باشد.
کارخانه‌ی فاکسکان در ژنگژو با مشکلات متعددی مواجه بوده و همین موضوع باعث شده تا تحلیل‌گر مشهور اپل، کاهش 20 درصدی میزان تولید نسخه‌های پروی آیفون 14 توسط این کارخانه را پیش‌بینی کند. مینگ چی کو معتقد است که میزان تولید گوشی‌های یادشده برای سه‌ماهه‌ی چهارم سال 2022 برابر با 70 تا 75 میلیون دستگاه خواهد بود.
گفته می‌شود که میانگین ظرفیت تولید آیفون 14 پرو و پرو مکس در کارخانه‌ی فاکسکان در ماه نوامبر 20 درصد بوده اما این عدد در ماه دسامبر به چیزی بین 30 تا 40 درصد افزایش پیدا خواهد کرد. در حال حاضر شرکت‌های پگاترون (Pegatron) و Luxshare ICT برای کمک به فاکسکان حدود 10 درصد از گوشی‌های یادشده را تولید می‌کنند اما عرضه‌ی این گوشی‌ها در بهترین حالت در اواخر ماه دسامبر انجام خواهد شد.
مینگ چی کو همچنین اعلام کرده است که فاکسکان به دلیل مشکلات ساختاری فعلی خود در نیمه‌ی اول سال 2023 با مشکل جدی کمبود قطعه مواجه خواهد شد و همچنین درآمد اپل نیز به همین دلیل چیزی بین 20 تا 30 درصد کاهش خواهد یافت. همین موضوع احتمالاً جایگاه فاکسکان به عنوان بزرگ‌ترین مونتاژکننده‌ی گوشی‌های آیفون را به خطر حواهد انداخت چرا که اپل حالا به دنبال گسترش زنجیره‌ی تامین گوشی‌های خود خواهد بود.
منبع: AppleInsider
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster