یک شرکت امنیتی مدعی شد سایت های پخش مسابقات جهانی در خطر حملات سایبری قرار دارند و افرادی که از این وبسایت ها استفاده می کنند نیز از این خطر در امان نخواهند بود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، با شروع بازی های جام جهانی بسیاری از کاربران تلاش دارند تا به […]
یک شرکت امنیتی مدعی شد سایت های پخش مسابقات جهانی در خطر حملات سایبری قرار دارند و افرادی که از این وبسایت ها استفاده می کنند نیز از این خطر در امان نخواهند بود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، با شروع بازی های جام جهانی بسیاری از کاربران تلاش دارند تا به وبسایت های پخش این مسابقات وارد شوند. اما این موضوع می تواند با خطر افشای اطلاعات شخصی آنها همراه باشد.
شرکت امنیتی Zscaler که در زمینه امنیت سیستم های IT فعالیت می کند در گزارشی در رابطه با مشاهده بازی های فوتبال در سایت های مختلف هشدار داد. در این گزارش آمده است تعداد حملات سایبری به این وبسایت ها به دلیل هجوم طرفداران افزایش یافته است. در واقع هکرها از هیجان مردم در رابطه با این بازی ها
در روزهای اخیر دامنه های ثبت شده مربوط به جام جهانی افزایش داشته است. زیرا بسیاری از شرکت ها به دنبال افزایش تنوع و خدمات دهی انلاین در زمینه فوتبال هستند. به گفته این شرکت امنیتی انتشار لینک های جعلی استریم در وب سایت ها و پورتال های معتبری مانند ردیت، لینکدین، شیائومی و اپن سی افزایش داشته است. به عنوان مثال اخیرا کاربران تلاش داشتند تا مراسم افتتاحیه بازی ها را در یکی از وب سایت ها مشاهده کنند. در حالیکه وب سایت مورد نظر دارای کدهای مخرب بود. زیرا با ورود به سایت با درخواست ساخت حساب کاربری مواجه می‌شد. ایجاد حساب نیز برابر با دستیابی سودجویان به اطلاعات شخصی و حزئیات مالی فرد بود.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster