لنسیا (Lancia)، برند خودروسازی ایتالیایی که همانند فیات، کرایسلر، سیتروئن، واکسول و پژو تحت مالکیت کمپانی استلانتیس (Stellantis) است، به عنوان یک تولیدکننده‌ی خودروهای برقی به بازار برمی‌گردد.
شرکت لنسیا قصد دارد که در بین سال‌های 2024 تا 2028 یک مدل برقی از خودروهای Ypsilon، دلتا و پرچمداری جدید را روانه‌ی بازار کند. این شرکت همچنین لوگوی خود را برای هشتمین بار در تاریخچه‌ی 116 ساله‌ی خود تغییر خواهد داد. گفته می‌شود که این لوگو شباهت زیادی به لوگوی سال 1957 این شرکت خواهد داشت.
قرار است که از سال 2028 به بعد، لنسیا تنها خودروهای برقی تولید و به بازار عرضه کند. با این وجود، وب‌سایت Electrek اعلام کرده است که این شرکت تنها خودروی Ypsilon را در بازار ایتالیا عرضه خواهد کرد. لنسیا همچنین از طراحی جدیدی در خودروهای بعدی خود استفاده خواهد کرد که ترکیبی از طراحی‌ کلاسیک و مدرن خواهد بود.
در حال حاضر هنوز جزئیات دقیقی از خودروهای برقی لنسیا در دسترس نیست اما بر اساس گزارش Autocar، این شرکت در خودروهای یادشده از پلتفرم برقی STLA بهره خواهد کرد که از آن در خودروهای پژو e-208 و واکسول کورسا نیز استفاده می‌شود. قرار است که خودروهای برقی لنسیا ابتدا تنها در ایتالیا و برخی از کشورهای اروپایی عرضه شود اما در ادامه شاهد عرضه‌ی آن در کشورهای دیگر نیز خواهیم بود.
منبع: The Verge
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster