دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
۳۰ نوامبر ۱۹۵۴، زنی که بر روی تخت خود چرت می‌زد، مورد اصابت شهاب‌سنگی قرار گرفت.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
۳۰ نوامبر ۱۹۵۴، زنی در ایالت آلاباما آمریکا با سورپرایزی فرازمینی روبه‌رو شد. الیزابت هاجز که روی تخت خود چرت می‌زد، مورد اصابت شهاب‌سنگی ۴/۵ کیلوگرمی قرار گرفت. این در حالی است که احتمال برخورد شهاب‌سنگ با سقف خانه‌ای، بدون درنظرگرفتن احتمال برخورد با افراد داخل خانه، یک به ۱۸۲ تریلیون است!
بنابراین این حادثه بسیار نادر است. شاید به همین دلیل هم او تنها کسی است که این اتفاق برایش رخ داد. اغلب شهاب‌سنگ‌ها در اقیانوس‌ها یا نقاط دور‌افتاده زمین سقوط می‌کنند.
اهالی شهر مطمئن نبودند که این شیء واقعا شهاب‌سنگ باشد، حتی حدس‌هایی مبنی بر اینکه تکه‌ای از هواپیمای اتحاد جماهیر شوروی باشد، زدند.
هاجز برای معاینه به بیمارستان منتقل شد. او در اثر برخورد شهاب‌سنگ تنها دچار کبودی گسترده‌ای شد و آسیب جدی ندید.
پرونده این رویداد بارها در طول تاریخ بازگشایی شد تا صحت آن بررسی شود. بسیاری معتقد بودند که شهاب‌سنگ ممکن است به‌علت گردباد یا رعد و برق به داخل خانه بیفتد. با این حال دانشمندان تأیید کردند که سنگ از فضا سقوط کرده‌ است.
هاجز مدعی بود که ساعت ۲:۴۶ دقیقه بعدازظهر، وقتی سنگ از سقف خانه‌اش عبور کرد، در حال خاموش کردن رادیوی بالای تختش بود. این شهاب‌سنگ سیلاکاگا نام گرفت که نام شهرکی بود که خانه هاجز در آنجا قرار داشت‌ و در‌نهایت به موزه تاریخ طبیعی اهدا شد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster