دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
پرتاب این ماهواره استرالیا را تبدیل به هفتمین کشوری کرد که ماهواره‌ای را به مدار زمین ارسال کرده‌ است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
۲۹ نوامبر ۱۹۶۷، استرالیا اولین ماهواره خود به نام ماهواره سازمان تحقیقاتی سلاح (Wresat) را پرتاب کرد.
این ماهواره توسط موشک آمریکایی اسپارتا، از محدوده جنوبی استرالیا پرتاب شد. موشک اسپارتا با الگوگیری از راکت رداستون اصلاح شد و توسعه یافت. ایالات متحده این موشک را به استرالیا اهدا کرد.
ماهواره استرالیا که اختصاراً ورسات (Wresat) نام گرفت، ۴۵ کیلوگرم وزن و ۱/۵۹ متر طول داشت. شکل آن مخروطی بود و به مرحله سوم موشک ایالات متحده متصل بود.
ورسات در یک مسیر تقریباً قطبی، دور زمین چرخید. این ماهواره که با باتری کار می‌کرد، پس از ۷۳ دور گردش در طی ۵ روز، داده‌هایی را به زمین ارسال کرد.
پرتاب این ماهواره استرالیا را تبدیل به هفتمین کشوری کرد که ماهواره‌ای را به مدار زمین ارسال کرده‌ است. تمام کشورهای دارای مدارگرد، بجز شوروی، ماهواره‌های خود را با موشک‌های آمریکایی پرتاب کرده‌ بودند. این کشور همچنین پس از اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده، سومین کشوری بود که مدارگرد را از کشور خود پرتاب می‌کرد.
قابل ذکر است که سازمان فضایی استرالیا ۵۰ سال پس از این پرتاب، در سال ۲۰۱۸ تأسیس شد. بنابراین طراحی، ساخت و پرتاب ماهواره با همکاری ارتش و دانشگاه این کشور در ۱۱ ماه به اتمام رسید.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster