با وجود فراگیر شدن کدک‌های مدرنی مثل aptX، اپل در هدفون‌هایش از AAC و SBC استفاده می‌کند. یکی از مهندسان این شرکت اعتقاد دارد که کدک‌های قدیمی کیفیت را محدود نمی‌کنند.
هدفون‌های سری ایرپاد اپل قابلیت‌های جذاب متعددی نظیر حذف نویز فعال (ANC) و Spatial Audio دارند و محتوای صوتی را با کیفیت بالایی پخش می‌کنند، بااین‌حال رقبای این هدفون‌ها در زمینه‌ی پشتیبانی از کدک‌های بلوتوثی عملکرد بهتری دارند. با وجود این‌که اکثر تولیدکنندگان هدفون شروع‌به استفاده از کدک‌های باکیفیت مثل LDAC و نسخه‌های مختلف Qualcomm aptX کرده‌اند، اپل همچنان به استفاده از AAC و SBC مصمم است.
AAC کدکی ۲۵۶ کیلوبیت‌برثانیه‌ای محسوب می‌شود و فاصله‌ی قابل‌توجهی با کدک‌هایی مثل aptX Lossless و LDAC دارد. براساس گزارش نوت‌بوک‌چک، یکی از مهندسان اپل به نام اسگه اندرسن می‌گوید استفاده از کدک AAC کیفیت هدفون‌های بلوتوثی را محدود نمی‌کند. او می‌گوید که اپل می‌تواند بدون تغییر دادن کدک «گام‌های بلندی بردارد.»

با وجود اصرار اپل به استفاده از کدک‌های قدیمی، به‌نظر می‌رسد این شرکت دربرابر کدک‌های مدرن‌تر و بهینه‌تر موضع ندارد؛ البته همچنان AAC از نگاه اپل کدک قابل‌اتکاتری است. مصاحبه‌ی مهندس اپل نشان می‌دهد که این شرکت قصد ندارد به‌زودی تغییر قابل توجهی در کدک هدفون‌هایش اعمال کند.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster