فعالیت شدید هفته گذشته خورشید باعث شد تا ۲۴ جهش خورشیدی از آن خارج شود. برخی از این شراره های خورشیدی به سمت زمین بوده و در راه آمدن به آن هستند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شراره های خورشیدی در راه زمین باعث ایجاد طوفان ژئومغناطیسی جزئی خواهند شد که با […]
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
فعالیت شدید هفته گذشته خورشید باعث شد تا ۲۴ جهش خورشیدی از آن خارج شود. برخی از این شراره های خورشیدی به سمت زمین بوده و در راه آمدن به آن هستند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شراره های خورشیدی در راه زمین باعث ایجاد طوفان ژئومغناطیسی جزئی خواهند شد که با قرارگیری در کلاس G1از کم شدت ترین نوع آن محسوب میشود.
فعالیت های خورشید در هفته گذشته به شدت افزایش داشته است. به همین دلیل احتمال وقوع طوفان ژئومغناطیسی در زمین بسیار زیاد است.
این طوفان ها می توانند باعث اختلال در زیرساخت ها و ارتباطات شوند. در حال حاضر دانشمندان در حال مطالعه فعالیت های خورشید هستند تا تاثیر آن را بر زمین بسنجند. خورشید طی چرخه زمانی ۱۱ ساله فعالیت های شدیدی را از خود نشان می دهد زیرا در این زمان قطب های آن چرخش کرده و مواد درونی آن نیز فعالیت شدیدی از خود نشان می دهند.
دانشمندان در رصدخانه دینامیک خورشیدی از ابزارهای زیادی بهره گرفته اند تا بتوانند کوچکترین تغییرات را ثبت کنند. در تصاویر ثبت شده از فعالیت های خورشید مناطقی با نور روشن در کنار مناطق تاریک وجود دارند. این مناطق نشان دهنده وجود میدان های مغناطیسی شدید است که بطور موقت فعالیت های خورشیدی را کند کرده است.
لکه های خورشیدی باعث ایجاد شراره های خورشیدی میشوند. بادهای خورشیدی در سرعتی که ایجاد شده اند با فوران های اخیر در راه زمین هستند. البته شدت این رویداد کم است و نمی تواند خطری جدی برای زیرساخت ها در زمین محسوب شود. در صورت صاف بودن آسمان، مردم در مناطق شمالی ایالات متحده می توانند چند شفق قطبی شگفت انگیز را مشاهده کنند.
تبلیغات :
buy Neuralink
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster