بریتانیا ظاهرا درصدد است تا محدودیت‌های بیشتری را روی مرورگرها و سرویس‌های ابری اپل و گوگل اعمال کند‌. 
مقامات این کشور گفته‌اند که قصد دارند تحقیقات گسترده‌ای را در این زمینه شروع کنند و ممکن است دو شرکت فوق با محدودیت‌هایی مواجه شوند. در حالیکه کاربران آیفون و آیپد می‌توانند گزینه‌های مختلفی برای انتخاب مرورگر خود داشته باشند آن‌ها مجبور هستند که مرورگر سافاری را روی دستگاه‌های خود اجرا کنند. گوگل نیز وضعیت مشابهی در رابطه با مرورگر کروم خود ایجاد کرده است. 
این وضعیت باعث شده تا توسعه‌دهندگان مرورگر نسبت به رفتار انحصارطلبانه گوگل و اپل شکایت کنند و از سازمان‌های رگلاتوری بخواهند که در این زمیه دخالت کنند. 
از طرفی، اپل مانع از نصب اپلیکیشن‌های گیمینگ ابری روی دستگاه‌های آی او اس شده است و این نشان می‌دهد که اپل قصد ندارد رقبای تازه‌ای برای سرویس آرکید این شرکت ایجاد شود. خوشبختانه گوگل پلی این اجازه را به اپلیکیشن‌های گیمینگ ابری مثل Xbox Cloud Gaming و GeForce Now داده است. 
بریتانیا معتقد است که رفتار اپل و گوگل در بخش مرورگرها و اپلیکیشن‌های گیمینگ ابری، کاملا غیررقابتی است و باید آن را اصلاح کنند. هنوز شخص نیست که این کشور چه اقداماتی را برای مقابله با این رفتار اپل و گوگل انجام خواهد داد. لذا باید منتظر بمانیم و ببینیم که نتیجه تحقیقات این کشور  به کجا ختم می‌شود.
منبع: Techspot
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster