با تکنیک جدید محققان امکان چاپ مدارها روی سطوح منحنی به صورت سه بعدی بوجود می آید. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، با وجود پیشرفت های ایجاد شده در زمینه چاپ الکترونیک، چاپ روی سطوح منحنی همچنان با چالش هایی مواجه است. تکنیک جدید می تواند تا حدودی این مشکل را برطرف […]
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
با تکنیک جدید محققان امکان چاپ مدارها روی سطوح منحنی به صورت سه بعدی بوجود می آید.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، با وجود پیشرفت های ایجاد شده در زمینه چاپ الکترونیک، چاپ روی سطوح منحنی همچنان با چالش هایی مواجه است. تکنیک جدید می تواند تا حدودی این مشکل را برطرف کرده و امکان استفاده از دستگاههای جدید را نیز بوجود می آورد.
تکنیک جدید توسط محققان دانشگاه ایالتی نورث کارولینا ابداع شد. با کمک این تکنیک دو مشکل اساس در چاپ روی سطوح منحنی بصورت سه بعدی برطرف می‌شود. در حال حاضر جوهرهای رسانای مورد استفاده بدلیل ایجاد اختلال در رسانایی باید در یک مرحله اضافه حذف شوند. همچنین مدارها تنها امکان چاپ روی سطوح صاف را دارند.
اما با تکنیک جدید یک قالب دارای الگوی میکروکانال مورد استفاده قرار میگیرد. این الگو می تواند یک غشای الاستومری نازک ایجاد کند که الگوی مدنظر مجددا باز تولید میشود. این غشا دوباره روی سطح منحنی این بار به سمت پایین تکرار میشود. درون این غشا از یک محلول حاوی نانوسیم های نقره و اتانول پر خواهد شد.
پس از خشک شدن محلول غشا برداشته میشود که در نهایت یک مدار نانوسیم نقره مطابق با خطوط سطح باقی خواهد ماند. محققان در آزمایش این روش یک لنز تماسی تولید کردند که از آن برای اندازه گیری فشار داخل چشم استفاده میشود.
تبلیغات :
buy Neuralink
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster