دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
بررسی‌های دو توسعه‌دهنده نشان داده که اپل اطلاعات آماری کاربران را به همراه شناسه اپل آیدی آنها در سرورهای خود ذخیره می‌کند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
دو توسعه‌دهنده در بررسی‌های خود متوجه شده‌اند که داده‌های آماری ثبت‌شده توسط اپل پیرامون فعالیت‌های کاربر در اپ استور و سایر اپ‌ها می‌تواند به اپل آیدی فرد پیوند داده شوند. این اتفاق در حالی می‌افتد که کوپرتینویی‌ها ادعا می‌کنند هیچ اطلاعاتی از کاربران قابل ردیابی به هویت شخصی آنها نیست.
زمانی که فرد یک دستگاه جدید اپل را راه‌اندازی می‌کند، سیستم از او می‌پرسد که آیا مایل است داده‌های آماری خود را با این شرکت به اشتراک بگذارد یا خیر. با این حال، تیم تحقیقاتی Mysk می‌گوید صرف‌نظر از پاسخ شما، این اطلاعات به اپل ارسال می‌شود و با وجود ادعای محرمانگی در ارسال اطلاعات توسط این شرکت، آنها قابل ردیابی به افراد هستند.
این توسعه‌دهندگان می‌گویند اپل چیزی تحت عنوان «شناسه خدمات دایرکتوری» (DSID) را به همراه اطلاعات آماری کاربر در اپ استور به سرورهای خود می‌فرستد. این شناسه ظاهراً به اکانت آی‌کلاود فرد وصل است و شامل نام، ایمیل آدرس و غیره می‌شود. این تیم می‌گوید DSID شما در سایر اپ‌ها از جمله اپل موزیک، اپل تی‌وی، Books و Stocks هم به سرورهای شرکت می‌رود.
به عبارت دیگر، یعنی اگر کاربری در اپ استور به‌دنبال سقط جنین باشد، جستجوی اوه به همراه حساب کاربری‌‌اش به دست اپل می‌رسد. همچنین، اپل می‌داند که در اپ Stocks چه سهم‌هایی را زیر نظر گرفته‌اید و چه اخباری را دنبال کرده‌اید. خبرگزاری گیزمودو می‌گوید به‌دنبال انتشار این گزارش، یک شکایت جمعی علیه اپل ثبت شده است.
اپل در وب‌سایت خود درباره گردآوری اطلاعات آماری و حریم خصوصی کاربران توضیح داده که هیچ‌کدام از این اطلاعات نمی‌توانند هویت شما را برملا کنند: «داده‌های خصوصی اصلاً ذخیره نمی‌شوند و پیش از فرستاده‌شدن به اپل، با تکنیک‌های حفظ حریم خصوصی در امان می‌مانند یا از گزارش‌ها حذف می‌شوند.»
با این حال، این شرکت در قوانین جداگانه‌ای که برای اپ استور (و اپل نیوز و Stocks) دارد، اذعان کرده که اطلاعات شما را به‌صورت شخصی ردیابی می‌کند. در بخشی از این توضیحات آمده است: «این اطلاعات به همراه آدرس IP، یک شناسه یکتای تصادفی و اپل آیدی ذخیره می‌شود.»
گروه Mysk می‌گویند متأسفانه فعلاً هیچ راهی برای جلوگیری از این اتفاق وجود ندارد، چون قابلیت گردآوری اطلاعات چه فعال باشد و چه غیرفعال، داده‌ها را برای اپل ارسال می‌کند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster