دانشمندان هلندی موفق شدند سامانه موقعیت یاب جدیدی را توسعه دهند که دارای دقتی بالاتر از GPS است. این سیستم به عنوان جایگزینی برای جی پی اس می تواند دقت ده سانتی متری داشته باشد. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پژوهشگران موفق به ساخت سامانه ای جدید برای موقعیت یابی شدند که […]
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
دانشمندان هلندی موفق شدند سامانه موقعیت یاب جدیدی را توسعه دهند که دارای دقتی بالاتر از GPS است. این سیستم به عنوان جایگزینی برای جی پی اس می تواند دقت ده سانتی متری داشته باشد.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پژوهشگران موفق به ساخت سامانه ای جدید برای موقعیت یابی شدند که می تواند در محیط های شهری دقت بالایی ارائه کند. آزمایش نمونه اولیه این سیستم نشان داد که قادر است به دقت ده سانتی متری برسد.
محققان دانشگاه دلفت و آمستردام برای ساخت این سیستم موقعیت یاب به جای ماهواره از مخابرات سیار استفاده کردند که علاوه بر دقت بالاتر، قابل اعتماد تر از جی پی اس است. طبق گفته ژرون کوئلمیج، شبکه مخابراتی اکنون با نوآوری های پیش رفته قادر است جایگزین سیستم فعلی شود. امکان استفاده از آن در طیف وسیعی از برنامه ها مانند وسایل نقلیه و سیستم های ارتباطی سیار وجود دارد.
سیگنال های ضعیف ارسالی از ماهواره می تواند عملکرد جی پی اس را کاهش دهد. از طرفی آینده وسایل نقلیه خودکار به سیستم های موقعیت یاب وابسته است.
جرارد یانسن از دانشگاه دلفت می گوید: سامانه جدید دارای پهنای باند بالا ست که می تواند بازتاب های ماهواره ها را مرتب کرده و دقت موقعیت یاب را افزایش دهد.
تبلیغات :
buy Neuralink
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster