ناسا پس از چندین بار تعویق در نهایت موفق شد قدرتمندترین راکت تاریخ با نام راکت SLS را پرتاب کند. این پرتاب آغازگر ماموریت آرتمیس و ارسال انسان به ماه خواهد بود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، چندین ماه از گذشت اولین برنامه ریزی ناسا برای پرتاب موشک SLS می گذرد. هر […]
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
ناسا پس از چندین بار تعویق در نهایت موفق شد قدرتمندترین راکت تاریخ با نام راکت SLS را پرتاب کند. این پرتاب آغازگر ماموریت آرتمیس و ارسال انسان به ماه خواهد بود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، چندین ماه از گذشت اولین برنامه ریزی ناسا برای پرتاب موشک SLS می گذرد. هر بار این پرتاب بنا به دلایل مختلف به تعویق افتاد. اما در نهایت ناسا موفق شد این راکت را به بخش مخفی ماه ارسال کند.
ماموریت آرتمیس ۱ گام نخست در ارسال مجدد انسان به ماه است. ناسا قصد دارد در ماموریت های آرتمیس برنامه بازگشت به ماه را پس از ۵۰ سال انجام دهد. البته در ادامه این ماموریت ها و در صورت موفقیت برنامه سفر به مریخ نیز در دهه های آینده مورد توجه خواهد بود.
در ماموریت آرتمیس ۱ راکت SLS بدون سرنشین مسافت ۶۴ هزار کیلومتری را طی خواهد مرد و پس از ۲۵ روز و ۱۱ ساعت به سمت تاریک ماه خواهد رسید. این راکت قرار است در تاریخ ۲۰ آذرماه پس از طی حدود ۲.۰۹ میلیون کیلومتر دوباره به زمین بازگردد.
این اولین ماموریت بازگشت انیان به ماه است که همراه با کپسول اوریون و تجهیزات مختلف است. ناسا در آرتمیس ۱ امنیت این ماموریت را برای حضور فضانوردان بررسی می کند. در سال ۲۰۲۴ نیز ماموریت بعدی با نام آرتمیس ۲ انجام خواهد شد.
تبلیغات :
buy Neuralink
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster