تاکنون بارها در مورد بخش های مختلف مغز و عملکرد هر کدام از آنها مطالبی خوانده ایم. بطوریکه عملکرد بخش هیپوکامپ و بخش پیشانی ممکن است با هم تفاوت داشته باشند. اما در برخی مواقع این تفاوت ممکن است بسیار کمتر از حد تصور باشد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گروهی از […]
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
تاکنون بارها در مورد بخش های مختلف مغز و عملکرد هر کدام از آنها مطالبی خوانده ایم. بطوریکه عملکرد بخش هیپوکامپ و بخش پیشانی ممکن است با هم تفاوت داشته باشند. اما در برخی مواقع این تفاوت ممکن است بسیار کمتر از حد تصور باشد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گروهی از محققان در تحقیقات اخیر خود متوجه شدند ماده سفید در مغز نقش بیشتری نسبت به آنچه که تصور میشد بازی می کند. آنها در این نواحی به مطالعه عملکرد مغز کردند. قسمت های مختلف مغز ممکن است وظایف و عملکردهای مختلفی داشته باشند اما تاکنون شناسایی نشده اند.
دو ماده سفید و خاکستری در مغز وجود دارد. خاکستری وظیفه تفکر را بر عهده دارد و سفید نقش رابط را ایفا می کند. استفانی فورکل بهمراه همکارانش از دانشگاه رادبود هلند مدل جدیدی را توسعه دادند تا بتوانند نواحی مغز را بررسی کنند. آنها در این بررسی به نقش بیشتر ماده سفید دست یافتند.
به گفته محققان ماده سفید می تواند نحوه تفکر، عمل و احساس ما را مشخص کند. بخش خاکستری مغز همانند بازیکنان تیم فوتبال است که هر کدام دارای مهارت خاصی هستند. ماده سفید نیز نقش مربی را بازی می کند و می تواند تیم را برای بازی بچیند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster