یک شرکت آلمانی اعلام کرد به زودی هواپیمایی ملی عربستان به جت های الکتریکی مجهز خواهند شد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، هواپیمایی ملی عربستان از یک شرکت آلمانی به نام لیلیوم صدها جت الکتریکی خریده است. این شرکت از عقد تفاهم نامه بین خود و هواپیمایی ملی عربستان خبر داد. شرکت […]
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
یک شرکت آلمانی اعلام کرد به زودی هواپیمایی ملی عربستان به جت های الکتریکی مجهز خواهند شد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، هواپیمایی ملی عربستان از یک شرکت آلمانی به نام لیلیوم صدها جت الکتریکی خریده است. این شرکت از عقد تفاهم نامه بین خود و هواپیمایی ملی عربستان خبر داد.
شرکت هواپیمایی ملی عربستان در حال حاضر به ۱۰۰ مقصد داخلی و بین المللی ، حامل پرچم این کشور است. این دو شرکت قصد دارند تا با ترکیب دانش و خدمات رسانی باعث تحول بخش حمل و نقل هوایی در این کشور شوند. این همکاری اولین همکاری شرکت لیلیوم با یک کشور در خاورمیانه محسوب می‌شود. طبق گفته این استارتاپ، تولید هواگردهای عمودپرواز از سال آینده آغاز خواهد شد. هواگرد عمود پرواز به هواگردی گفته می شود که بدون باند فرود می تواند بصورت عمودی بلند شده در هوا معلق بماند و سپس در همان حالت عمودی بنشیند.
شرکت لیلیوم حدود پنج سال پیش اولین تاکسی پرنده با فرود عمودی را طراحی کرده و ساخته بود. ین تاکسی قادر است یک خلبان و چهار مسافر را جابجا کند. به گفته این شرکت می توان از زیر ساخت هایی مانند سقف خانه ها برای فرود و یا برخاستن جت بهره گرفت.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster