اپل اخیرا سری آیفون ۱۴ را معرفی کرد و حالا بنچمارک DxOMark به بررسی عملکرد باتری آن پرداخته است‌ که در ادامه به نتایج آن می‌پردازیم.
اپل ادعا کرده بود که آیفون ۱۴ پلاس به خاطر استفاده از باتری آیفون پرو مکس در یک نمایشگر با وضوح کمتر، عمر باتری طولانی‌تری خواهد داشت اما بررسی DxOMark درست عکس آن را نشان می‌دهد. 
این گوشی امتیاز ۱۲۸ را دریافت کرده است که ۵ امتیاز کمتر از آیفون ۱۴ پرو‌ممس و ۸ امتیاز کمتر از آیفون ۱۳ پرو‌مکس است. بنابراین آیفون ۱۴ پلاس نتوانسته در سناریوهای مختلف با آیفون ۱۴ پرو مکس رقابت کند‌. البته این گوشی هنگام استفاده از GPS و هنگام استفاده از دوربین یا در هنگام انجام تماس‌های تلفنی، دوام باتری بهتری داشته است. شارژ کامل این گوشی از طریق سیمی ۲:۲۹ ساعت و از طریق شارژ بی‌سیم ۲:۵۴ ساعت طول کشیده است. 
در مقابل، آیفون ۱۴ پرو توانسته مدل قبلی خود را در اکثر سناریوها شکست دهد. این گوشی با کسب امتیاز ۱۱۹ در رده ۴۴ بنچمارک DxOMark در کنار گوشی‌های اوپو A54 و ردمی نوت ۱۱ قرار گرفته است. البته این کوشی در برخی سناریوها به خاطر باتری کوچکترش، ضعیف‌تر از آیفون ۱۳ پرو عمل کرده است‌. با این حال، در گیمینگ و پخش موزیک عملکرد بهتری داشته است. لازم به ذکر است که A16 بایونیک یک تراشه کم‌مصرف است و این موضوع در افزایش عمر باتری مدل‌های پرو آیفون ۱۴ موثر بوده است.
منبع: Notebookcheck
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster