ناسا قصد دارد موشک آرتمیس ۱ را در روز جمعه به سکوی پرتاب منتقل کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، قرار است موشک سامانه پرتاب فضایی SLS در تاریخ ۲۳ آبان به سمت ماه پرتاب شود. به همین دلیل پیش از رسیدن زمان موعود، انتقال آن به سکوی پرتاب انجام میشود. این […]
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
ناسا قصد دارد موشک آرتمیس ۱ را در روز جمعه به سکوی پرتاب منتقل کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، قرار است موشک سامانه پرتاب فضایی SLS در تاریخ ۲۳ آبان به سمت ماه پرتاب شود. به همین دلیل پیش از رسیدن زمان موعود، انتقال آن به سکوی پرتاب انجام میشود. این پرتاب اولین ماموریت این موشک خواهد بود. این موشک پیش از این به دلیل وجود مشکل در سامانه سوخت رسانی به ساختمان مونتاژ منتقل شده بود. نوبت آخر نیز وقوع طوفان باعث تعویق این پرتاب شد.
این بار نیز در صورت عدم بروز مشکل روز جمعه سامانه پرتاب فضایی و موشک اوریون به سکوی پرتاب منتقل میشوند. به گفته ناسا بازرسی و تعمیرات جزئی این موشک نیز پیش از این و قبل از رسیدن به پنجره زمانی پرتاب انجام گرفته است.
قرارگیری موشک در مرکز مونتاژ در تاریخ ۲۶ سپتامبر تاکنون باعث شد تا مهندسان ناسا آزمایش های تکمیلی و تعمیرات آن را به پایان برسانند.
هنوز چند بخش از موشک به بازرسی مجدد نیاز دارد که در زمان باقی مانده توسط مهندسان انجام خواهد شد. آزمایش های مربوط به خاتمه پرواز برای از بین بردن آن زمانی که موشک با مشکلی مواجه شده است در هفته آینده و روی سکوی پرتاب انجام میشود. ناسا قصد دارد این ماموریت را در تاریخ ۲۳ آبان به سر انجام برساند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster