دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
محققان دانشگاه تورنتو با استفاده از هوش مصنوعی و دانش میکروالکترونیک‌ قصد دارند برخی اختلالات مغزی مانند صرع و پارکینسون را درمان کنند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
محققان دانشگاه تورنتو با استفاده از هوش مصنوعی و دانش میکروالکترونیک‌ قصد دارند برخی اختلالات مغزی مانند صرع و پارکینسون را درمان کنند. در این روش، از ایمپلنت‌های عصبی در تراشه‌های سیلیکونی مینیاتوری مبتنی بر یادگیری عمیق استفاده می‌شود.
روش تولید تراشه‌های سیلیکونی مغزی، مشابه روشی است که برای تولید چیپ‌های کامپیوتری امروزی به کار برده می‌شود. یکی از محققان این پروژه که استادیار دانشکده علوم کاربردی و مهندسی دانشگاه تورنتو است، می‌گوید:
«نورون‌ها تا حدی از طریق سیگنال‌های الکتریکی می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و ایمپلنت عصبی، نوعی تحریک الکتریکی ایجاد می‌کند که عملکردی مشابه ضربان‌ساز برای مغز دارد.»
یکی از محققان این پروژه اشاره می‌کند که ایمپلنت مغزی، شبکه‌های عصبی را مانند یک سوئیچ یا مانند راه‌اندازی مجدد کامپیوتر روشن و خاموش می‌کند. این محقق ارشد همچنین در مورد پیچیدگی این پروژه تحقیقاتی توضیح می‌دهد. وی معتقد است که انجام چنین کاری آنطور که به نظر می‌رسد ساده نیست و محققان در تلاشند تا پیچیدگی این پروژه را درک کنند. محقق ارشد این مطالعه که در مرکز فناوری عصبی CRANIA فعالیت می‌کند، می‌گوید دانشمندان هنوز به صورت کامل نحوه عملکرد این سیستم را درک نکرده‌اند.
این گروه تحقیقاتی با هدف بهبود سلامت مغز و توسعه درمان‌های جایگزین، در این موضوع مطالعه می‌کند. پروژه ایمپلنت عصبی توسط این تیم به عنوان یک گزینه درمانی جایگزین آینده‌نگر مورد توجه قرار گرفته و آنها در تلاشند از هوش مصنوعی به عنوان گزینه درمانی موثر استفاده کنند و در عین حال واکنش‌های نامطلوب به تحریک بیش از حد مغز را به حداقل برسانند.
تیم تحقیقاتی این فناوری را CMOS می‌نامد که مخفف نیمه هادی اکسید فلزی مکمل است و به آنها اجازه می‌دهد تا به روش بهینه‌ای برای درمان برخی اختلالات مغزی دست پیدا کنند. این راهکار به نوبه خود خطرات مرتبط با روش جراحی ایمپلنت عصبی و استفاده طولانی مدت از آن را کاهش می‌دهد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster