برای نخستین بار بادبان های بادشونده با نصب روی یک کشتی تجاری مراحل آزمایش خود را به پایان رساند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، استفاده از فناوری بادبان های بادشونده می تواند طی سه سال آینده حدود یک تریلیون دلار صرفه جویی در سوخت ایجاد کند. این فناوری برای نخستین بار توسط […]
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
برای نخستین بار بادبان های بادشونده با نصب روی یک کشتی تجاری مراحل آزمایش خود را به پایان رساند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، استفاده از فناوری بادبان های بادشونده می تواند طی سه سال آینده حدود یک تریلیون دلار صرفه جویی در سوخت ایجاد کند. این فناوری برای نخستین بار توسط یک شرکت دریانوردی روی یک کشتی تجاری مورد استفاده قرار گرفت که شامل یک بادبان بادشونده و جمع شونده خودکار است.
شرکت میشلن، تامین کننده تجهیزات صنعتی این بادبان را به مساحت ۱۰۰ متر مربع روی یک کشتی تجاری توسعه داده است. به گفته شرکت سازنده این فناوری می تواند کامی موثر در جهت کربن زدایی در حمل و نقل دریایی محسوب شود. همچنین این بادبان می تواند روی کشتی های تجاری و تفریحی نصب شود و با کمک انرژی باد مصرف سوخت را تا ۲۰ درصد در همه کشتی ها کاهش دهد.
تمامی کشتی های تجاری و تفریحی هم در مرحله ساخت و هم پس از آن به عنوان یک افزودنی می توانند از این فناوری استفاده کنند. در زمان عبور از زیر پل ها نیز می توان به راحتی آن را جمع کرد.
در حال حاضر حدود ۲۱ کشتی تجاری از این سیستم برای نیروی محرکه خود استفاده می کنند. احتمال می رود این تعداد تا پایان سال به ۲۵ کشتی قابل توجه افزایش یابد. اگر چه حمل و نقل آبی سود زیادی به صنعت دریایی رسانده و بخش عظیمی از تجارت جهانی را تشکیل می دهد اما برای محیط زیست نیز هزینه بسیار زیادی در بر دارد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster