سومین ماژول آزمایشگاهی چین روز گذشته با موفقیت پرتاب شد. این ماژول با نام منگتیان به معنی رویای بهشت به مقصد ایستگاه فضایی چین به نام تیانگونگ فرستاده شد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، این ماژول آخرین ماژول از بخش اصلی ایستگاه فضایی چین محسوب میشود که روز گذشته به فضا پرتاب […]
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
سومین ماژول آزمایشگاهی چین روز گذشته با موفقیت پرتاب شد. این ماژول با نام منگتیان به معنی رویای بهشت به مقصد ایستگاه فضایی چین به نام تیانگونگ فرستاده شد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، این ماژول آخرین ماژول از بخش اصلی ایستگاه فضایی چین محسوب میشود که روز گذشته به فضا پرتاب شد. موشک فضایی لانگ مارچ ۵ بی نیز وظیفه حمل آن را بر عهده داشت.
مرکز فضایی ونچانگ در جنوب استان هاینان محل پرتاب این ماژول بود. موشک لانگ مارچ ۵ بی پس از حدود ۸ دقیقه توانست فضاپیما را در فاصله ۴۰۰ کیلومتری از زمین رها کند. منگتیان پس از رسیدن به ایستگاه فضایی به ماژول تیانه متصل میشود.
آژانس فضایی سرنشین دار چین طی ۳ ماه گذشته عملکرد آن را برای پرتاب مورد بررسی قرار داده بود. طبق گفته طراحان آن یعنی آکادمی فناوری پروازهای فضایی، طول این ماژول ۱۷.۹ متر است و بیش از ۲۳ تن وزن دارد.
گان کلی، مدیر این پروژه در مورد این ماژول گفت: فضاپیما شامل ۴ بخش خواهد بود که یک محفظه برای خدمات، بخش دیگر برای محموله ها و همچنین خدمات و یک کابین برای هوابند در نظر گرفته شده است. علاوه بر آن ۱۳ کابین علمی داخل این ماژول قرار دارد که تجهیزات علمی در آن نگهداری میشود.
به گفته لیو گوونینگ، معاون طراح کابین علمی، تمامی آزمایش های علمی انجام گرفته در این ماژول قرار است به دانشمندان در مطالعات علمی پیشرفته کمک کند و نتایج آن نیز در سطح جهانی منتشر خواهد شد.
پس از اتصال آخرین ماژول این ایستگاه فضایی، این ایستگاه در نهایت به شکل T درخواهد آمد که با فراهم کردن فضایی معادل ۱۱۰ مترمربع برای فضانوردان قابل استفاده خواهد بود.
 
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster