دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
گزارشی تازه نشان می‌دهد که محققان چین مشکلات باتری‌های لیتیومی را برطرف کرده‌اند و می‌خواهند از این فناوری در زیردریایی‌های خود استفاده کنند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
نیروی دریایی چین احتمالا برای تامین انرژی زیردریایی‌های خود به جای باتری‌های اسید-سرب، از فناوری لیتیوم استفاده خواهد کرد. ظاهرا پیاده‌سازی این پروژه به موجب پیشرفت‌هایی حاصل شده که این کشور در صنعت خودرو داشته است.
به گزارش خبرگزاری SCMP، بر اساس مطالعه‌ای که اخیرا توسط نیروی دریایی چین انجام شده، محققان توانسته‌اند مشکلات اصلی باتری‌های لیتیومی از جمله اشتعال‌پذیری و خطر انفجار را کمتر کنند تا این فناوری قابلیت این را داشته باشد که جایگزین باتری‌های اسید-سرب در زیردریایی‌ها شود.
این مطالعه مدعی است که چین از طریق آزمایش‌ها و پیشرفت‌های گسترده‌ای که در صنعت خودروسازی داشته، توانسته باتری‌های لیتیومی را در شرایط دشوار آزمایش کند و اطمینان یابد که این محصولات می‌توانند به شکل ایمن در موقعیت‌های حساس به کار گرفته شوند.
زیردریایی‌ها با استفاده از باتری‌های لیتیومی می‌توانند شانس بقا و توانایی‌های مبارزه‌ای بیشتری داشته باشند. چین با داشتن حدود 60 تا 70 زیردریایی، در حال حاضر بزرگ‌ترین ناوگان زیردریایی‌های جهان را در اختیار دارد.
نیروی دریایی چین بیش از یک دهه است که سعی دارد باتری‌های اسید-سرب را جایگزین کند، چرا که این باتری‌های قدیمی از زمان جنگ جهانی دوم پیشرفت‌های کمی داشته‌اند و به خاطر ظرفیت پایین، سرعت شارژ کم، خروجی توان محدود، چرخه عمر کوتاه و نشت گازهای خطرناک مشکل‌ساز بوده‌اند.
محققان حالا توانسته‌اند با استفاده از آهن و فسفات ساختارهای بسیار پایداری بسازند که ایمنی باتری‌های لیتیومی را افزایش داده و در عین حال توانمندی‌های آن‌ها را حفظ می‌کنند. اطلاعات موجود همچنین نشان می‌دهد که سطح استفاده از باتری‌های فسفات آهن حالا در صنعت خودرو از سطح باتری‌های حاوی نیکل و کبالت عبور کرده و این فناوری به یک فناوری قابل اطمینان تبدیل شده است.
افزون بر این، با توجه به این که چین برای تامین نیکل و کبالت تا حد زیادی به سایر کشورها وابسته است، احتمالا خیلی زود به سراغ جایگزین کردن این باتری‌ها خواهد رفت. گفتنی است که برای اولین بار نیروی دریایی ژاپن بود که در سال 2018 منیزیم فلزی را به باتری‌های لیتیومی زیردریایی‌ها اضافه کرد تا از این فناوری در ناوگان خود استفاده کند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster