دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
پردازنده‌های نسل چهاردهم و پانزدهم اینتل که در سال‌های 2023 و 2024 از راه می‌رسند، احتمالا حداکثر 20 و 22 هسته خواهند داشت.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
با وجودی که مدت زمان کمی از معرفی پردازنده‌های نسل سیزدهم اینتل می‌گذرد، شاهد انتشار شایعات درباره نسل چهاردهم و پانزدهم آن‌ها هستیم. طبق این شایعات، اینتل برای نسل‌های بعدی پردازنده‌های دسکتاپ خود از بیش از 20 هسته استفاده می‌کند.
طبق گزارش‌های جدید، اینتل برای پردازنده‌های دسکتاپ نسل چهاردهم، Meteor Lake-S تعداد هسته‌های پرقدرت را کاهش می‌دهد اما تعداد هسته‌های کم‌مصرف افزایش می‌یابد. هسته‌های قدرتمند پردازنده‌های نسل چهاردهم اینتل مبتنی بر معماری جدید Redwood Cove خواهد بود، در حالی که هسته‌های کم‌مصرف از معماری Crestmont استفاده خواهند کرد.
در نسل پانزدهم پردازنده‌های اینتل، Arrow Lake-S تعداد هسته‌های کم‌مصرف نسبت به نسل قبلی ثابت باقی می‌ماند اما هسته‌های قدرتمند بیشتر می‌شوند.
پردازنده‌های نسل چهاردهم اینتل مشخصاتی به شرح زیر خواهند داشت:
استفاده از 4 هسته Xe به معنای 64 واحد اجرایی یا 512 ALU است که قدرت مناسبی را به عنوان گرافیک مجتمع در اختیار کاربران قرار می‌دهند. برای مقایسه پایین‌رده‌ترین گرافیک مستقل اینتل یعنی Arc A310 از 6 هسته Xe بهره می‌برد. توان طراحی حرارتی متفاوت با وجود تعداد هسته‌های یکسان به فرکانس و همچنین قفل نبودن پردازنده مربوط می‌شود.
مشخصات پردازنده‌های نسل پانزدهم اینتل هم به شرح زیر هستند:
انتظار می‌رود پردازنده‌های نسل چهاردهم و پانزدهم به ترتیب سال 2023 و 2024 روانه بازار شوند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster