نمونه های مریخی جمع آوری شده توسط مریخ نورد استقامت روی سطح این سیاره رها می شوند تا در ماموریت بعدی ناسا توسط ابزارهای دیگر به زمین انتقال داده شوند. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ناسا قصد دارد طی مأموریتی دیگر نمونه های جمع آوری شده توسط استقامت را به زمین بازگرداند. […]
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
نمونه های مریخی جمع آوری شده توسط مریخ نورد استقامت روی سطح این سیاره رها می شوند تا در ماموریت بعدی ناسا توسط ابزارهای دیگر به زمین انتقال داده شوند.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ناسا قصد دارد طی مأموریتی دیگر نمونه های جمع آوری شده توسط استقامت را به زمین بازگرداند. به همین دلیل استقامت اکنون باید نمونه ها را روی سطح مریخ رها کند. در واقع این مریخ نورد علاوه بر کاوش در مریخ، مسیر ماموریت آینده ناسا را نیز هموار می کند.
ماموریت بازگرداندن نمونه ها به زمین همراه چند وسیله نقلیه دیگر انجام میشود. این وسائل شامل فصاپیما، فرودگر و دوبالگرد میشود. در این ماموریت نمونه های جمع آوری شده ابتدا به مدار برده شده و سپس به زمین منتقل میشود. اکنون وظیفه استقامت جمع آوری نمونه ها در لوله های مخصوص و مهر و موم کردن آنهاست. سپس این لوله ها روی سطح مریخ رها خواهند شد.
به گفته ناسا و آژانس فضایی اروپا در حال حاضر نمونه ها برای جمع آوری از سطح مریخ آماده هستند. زوربوچن، معاون بخش علوم می گوید: محل پیشنهادی برای استقرار نمونه های جمع آوری شده اعلام شد. زمان قرارگیری اولین لوله از نمونه ها روی سطح مریخ لحظه ای تاریخی محسوب خواهد شد.
استقامت تا کنون ۱۴ نمونه برای انتقال به زمین جمع آوری کرده است که ۱۰ نمونه از آن در منطقه دهانه جیزرو رها میشود. دلیل انتخاب این مکان نیز مسطح بودن آن است بطوریکه نمی تواند مشکلی را برای جمع آوری کنندگان ایجاد کند. در این نمونه ها سنگ های آذرین و رسوبی وجود دارند که نتیجه کاوش استقامت در سراسر دهانه جیزرو است.
گرهاردمینک، دانشمند ماموریت بازگرداندن نمونه ها می گوید: با بازگرداندن نمونه ها و مطالعه آنها، درک و شناخت بهتری از منطقه جیزرو حاصل خواهد شد. همچنین اطلاعاتی در زمینه شرایط محیطی مریخ در زمان حیات احتمالی ارایه خواهد کرد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster