طراح هنگ کنگی ماوس تاشو قابل حمل ساخته است که به راحتی به شکل یک صفحه کاغذ درمی آید. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک طراح هنگ کنگی با الهام از طرح های اوریگامی یک ماوس کامپیوتری جدید طراحی کرد. این ماوس قابل حمل می تواند همانند یک صفحه کاغذ بطور کامل […]
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
طراح هنگ کنگی ماوس تاشو قابل حمل ساخته است که به راحتی به شکل یک صفحه کاغذ درمی آید.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک طراح هنگ کنگی با الهام از طرح های اوریگامی یک ماوس کامپیوتری جدید طراحی کرد. این ماوس قابل حمل می تواند همانند یک صفحه کاغذ بطور کامل باز شود. در حال حاضر تمامی ماوس های معمولی موجود در بازار نسخه کوچکتر همان ماوس های معمولی هستند. ماوس جدید به نام 0.Air از نوع بلوتوثی بوده و به اندازه استاندارد ساخته شده است.
هوراس لام، از هنگ کنگ چنین ماوسی را طراحی کرد. وزن این ماوس ۴۰ گرم است و در حالت گسترده تنها ۴.۵ میلیمتر ضخامت دارد. البته در بخش دارای حسگر مادون قرمز ضخامت آن به ۱۰ میلی متر می‌رسد. کاربر تنها با تا کردن دو طرف آن می تواند آن را به شکل ماوس معمولی درآورده و از آن استفاده کند. در دو طرف ماوس دکمه های مکانیکی قرار گرفته اند. در وسط نیز دکمه اسکرول قرار دارد. در گوشه های آن غلتک هایی تعبیه شده که از پلاستیک سخت ساخته شده است و آن را قادر می سازد تا روی سطوح مانند میز حرکت کند. باتری لیتیوم یونی آن با هر بار شارژ می تواند تا سه ماه کارکرد داشته باشد. سرعت ردیابی آن نیز ۷۶۲ میلیمتر بر ثانیه است.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster