موسسه تحقیقات هسته ای اروپا CERN طی همکاری با بیمارستان دانشگاهی لوزان سوئیس قصد دارد از بزرگترین شتاب دهنده ذرات جهان برای درمان سرطان استفاده کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، CERN قصد دارد یک شتاب دهنده قوی دیگر بسازد تا از آن برای پرتو درمانی استفاده کند. پرتوهای پرانرژی و کوتاه […]
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
موسسه تحقیقات هسته ای اروپا CERN طی همکاری با بیمارستان دانشگاهی لوزان سوئیس قصد دارد از بزرگترین شتاب دهنده ذرات جهان برای درمان سرطان استفاده کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، CERN قصد دارد یک شتاب دهنده قوی دیگر بسازد تا از آن برای پرتو درمانی استفاده کند. پرتوهای پرانرژی و کوتاه این دستگاه می تواند تومورعای سرطانی را نابود کند. با کمک این دستگاه می توان سلولهای سرطانی را در نقاط عمیق از بین برد و آسیب کمتری نیز به بدن وارد کرد.
دستگاه جدید شتاب دهنده محققان CERN قادر است سلول های سرطانی را توسط پرتوهای پرانرژی الکترونی مورد هدف قرار دهد. این روش می تواند به از بین بردن تومورهای عمیق که در نزدیکی ارگان های حیاتی بدن قرار دارند کمک کند. سرعت آن نیز به حدی است که به جای چند دقیقه، تنها در چند صد میلی ثانیه تابش موثر خواهد بود.
در حال حاضر روش های کنونی آسیب های زیادی را به بافت های مجاور بوجود می آورند. اما روش جدید سعی می کند تا آسیب جانبی را به شدت کاهش دهد. شتاب دهنده جدید به الکترون ها برای نفوذ بیشر کمک میکند. بدین ترتیب تومورهای کشنده نیز مورد حمله قرار می‌گیرند.
البته ساخت این شتاب دهنده با مشکلاتی همراه است. برای ساخت آن به یک تیرآهن ۴۰ متری نیاز است. همچنین سیم پیچ های الومینیومی بهمراه دیگر ابزارها نیز در کنار آن قرار میگیرند. اما برای استفاده از این شتاب دهنده در بیمارستان ها باید طول تیرآهن به ۱۰ متر برسد.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

تبلیغات :
Neuralink Marketcap
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster