محققان هنگام کاوش در یخچال های فلات تبت متوجه وجود چند ده ویروس ناشناخته با عمر ۱۵ هزار ساله شدند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گرمایش جهانی علاوه بر ذوب شدن یخ ها می تواند خطر دیگری نیز بهمراه داشته باشد. زیرا ذوب شدن یخ ها می تواند همراه با خارج شدن […]
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
محققان هنگام کاوش در یخچال های فلات تبت متوجه وجود چند ده ویروس ناشناخته با عمر ۱۵ هزار ساله شدند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گرمایش جهانی علاوه بر ذوب شدن یخ ها می تواند خطر دیگری نیز بهمراه داشته باشد. زیرا ذوب شدن یخ ها می تواند همراه با خارج شدن ویروس های خطرناک باستانی همراه باشد.
محققان دانشگاه اوهایو به سرپرستی ژی-پینگ ژونگ، با کمک تکنیک های متاژنومیک و دیگر روش ها برای استریل ماندن یخ ها، اطلاعات مهمی را در مورد این خاک های منجمد کشف کردند.
به گفته محققان در یخچال های فلات تبت ویروس هایس با عمر ۱۵ هزار ساله وجود دارد. ژونگ در این باره می گوید: تشکیل این یخچال ها به مرور زمان اتفاق افتاد که علاوه بر گاز و غبار، تعداد زیادی ویروس نیز در این یخچالها قرار گرفت. آنها موفق به کشف ۳۳ ویروس در این یخ ها شدند که حدود ۲۸ عدد از آنها پیش از این کشف نشده بودند.
بررسی دنباله های ژنتیکی این ویروس ها مشخص کرد که نوع رایج آن باکتریوفاژها هستند که باعث آلودگی متیلوباکتریوم میشوند. وجود این باکتری در چرخه متان در یخ بسیار مهم است.
محققان می گویند ذوب شدن یخ ها همراه با آزاد شدن متان و کربن خواهد بود که تهدید دیگری محسوب میشود. لانی تامپسون، دانشمند زمین شناسی در این باره می گوید: اطلاعات ما در مورد این یخچالها و محتویات درون آنها بسیار کم است.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster