اسپیس ایکس پس از گذشت سه سال توانست قدرتمندترین موشک عملیاتی خود را به نام فالکون هوی آزمایش کند. این موشک پیش از پرتاب برای اولین بار پس از سه سال روشن شد. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، موشک بزرگ و قدرتمند اسپیس ایکس برای نخستین بار پس از گذشت سه سال […]
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
اسپیس ایکس پس از گذشت سه سال توانست قدرتمندترین موشک عملیاتی خود را به نام فالکون هوی آزمایش کند. این موشک پیش از پرتاب برای اولین بار پس از سه سال روشن شد.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، موشک بزرگ و قدرتمند اسپیس ایکس برای نخستین بار پس از گذشت سه سال روشن و آزمایش های مربوط به آتش ثابت را پشت سر گذاشت.
این شرکت طبق اعلام خود در توئیتر، از آزمایش موفقیت آمیز آتش ثابت موشک فالکون هوی روی سکوی مرکز فضایی کندی در فلوریدا خبر داد. در این آزمایش موتورهای مرحله اول برای زمان کوتاهی روشن میشوند، اما وسیله نقلیه در زمین مانده و پرتاب نمیشود. طبق اعلام اسپیس ایکس تکمیل این آزمایشات نقطه عطفی برای بکار گیری این موشک خواهد بود تا خود را برای ماموریت USSF44 ایالات متحده در تاریخ ۱۰ آبان آماده کند.
این ماموریت چهارمین پرتاب این موشک و اولین پرتاب پس از تاریخ ۲۰۱۹ خواهد بود. قرار است در این ماموریت دو ماهواره مربوط به نیروی فضایی آمریکا حمل شود. اسپیس ایکس در تاریخ ۱۰ آبان علاوه بر پرتاب فالکون هوی، ۵۳ ماهواره دیگر مربوط به استارلینک را با کمک موشک فالکون ۹ به مدار ارسال خواهد کرد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster